14 грудня 2022 р.

Банош

 Давно бажала приготувати банош і, переглянувши силу-силенну рецептів цієї відомої української страви, родом з Гуцульщини, зупинилась таки на наступних пропорціях. Зауважу, що було би прекрасно, звісно, зготувати гуцульський банош на відкритому багатті у великому казані, але якщо такої нагоди не випадає, то можна і на кухні поратись в домашніх умовах.


Отож, для трьох козацьких великих порцій (або на 5-6 менших) баноша візьміть наступні продукти: 1 велику склянку (300 мл) кукурудзяної крупи, 700 г молока, 200 г сметани (20% жирності або вище), 230-250 г бринзи, 500 г свіжого шпондера.

Спочатку промиваєте у холодній воді шпондер і ріжете його на маленькі шматочки. 

Смажите той шпондер на шкварки на добре розігрітій сковорідці до готовності (приблизно 40-60 хвилин, залежно від м’яса і від вашого вподобання, які шкварки любите). 

Коли шкварки готові, приступаєте до приготування кукурудзяної каші. 


А щоб зварити кукурудзяну кашу, змішайте в баняку молоко і сметану до однорідного стану, щоби не було грудочок (для цього можете скористатись колотівкою) і доведіть до кипіння.

 

А кукурудзяну крупу промийте 4-5 разів у прохолодній воді і, як тільки закипить молочно-сметанна суміш, вкиньте туди  миту кукурудзяну крупу і, майже постійно помішуючи, варіть кукурудзяну кашу 15 хвилин, яка має вийти за консистенцією, немов густа домашня сметана. 

Далі поріжте бринзу на невеличкі квадратики чи плястерка, попередньо витягнувши сир з розсолу. 

І розкладіть кашу по тарілках, полийте стопленим салом, на якому підсмажились шкварки, а зверху накидайте, власне, самих шкварочок. 


Наприкінці додайте бринзи і можна смакувати банош з вірою і надією на скору перемогу України у війні. Смачного! І будьте живі та здорові!


Гарбуз з фасолею

 Гарбуз із фасолею – це традиційне поєднання овочів, яке дуже часто зустрічається в українській кухні і я його дуже люблю; воно буде особливо доречним в осінньо-зимовий період року до звареної картопельки чи гречаної каші. 

Отож, для даної страви вам знадобляться такі інгредієнти: 0,5 л сухої фасолі (на фото - вже зварена квасоля), 0,5 кг гарбуза, 1 цибуля, 1 великий зубчик часнику (або 3 маленьких), 4 ст. л. олії (краще оливкової, хоч може бути і соняшникова), 1 ч. л. цукру, 1 ч. л. солі, ½ ч. л. чебрецю, ½ ч. л. імбиру, зелень (кріп або петрушка, що знайдете взимку). 

Найперше зваріть фасолю. Для цього діла її найкраще замочити звечора на цілу ніч і потім ту воду вилити, промити бобові у холодній воді, далі залити знову холодною водою таким чином, аби вона мінімально покривала всі квасолини і довести до кипіння. Опісля злити ту киплячу воду і промити квасолю у воді і ще раз залити її новою холодною водою, але вже більшою кількістю води. Після кипіння води, фасолю надалі варити на малому вогні до готовності приблизно 1-1,5 год і в останні 5 хвилин воду слід посолити. І все – квасоля зварена! Вибираєте її з баняка шумівкою або відціджуєте через друшляк.

Тоді чистите від лушпиння цибулю і часник, ріжете цибулину на малі кубики, а часничок подрібнюєте за допомогою часникодавки. 

Смажите на олії подрібнені цибулю з часником до золотистого кольору.


За той час промиваєте у холодній воді гарбуз, очищаєте його від шкірки і ріжете на невеличкі шматочки.


Коли часник разом з цибулею вже підсмажились, то додаєте до них порізаний гарбуз, сіль і цукор і тушкуєте 12 хвилин.

Далі даєте чебрець та імбир, все перемішуєте і тушкуєте ще 3 хвилини на маленькому вогні.

Після того додаєте варену фасолю і кріп чи петрушку і тушкуєте останні 5 хвилини. Нарешті виключаєте вогонь і даєте гарбузу з квасолею настоятися 5-10 хвилин, накривши їх покришкою.

І можна куштувати легку у приготуванні і вельми корисну українську страву – гарбуз з фасолею. Смачного! І будьте здорові!




3 грудня 2022 р.

Різотто з куркою і грибами

Переглянувши цілу купу рецептів різотто перед готуванням, зрозуміла, що найкращий для мене - наш домашній варіант різотто з куркою і грибами. Отак нескромно, даруйте, зате по-чесному. Хоча не заперечую, а навпаки, точно знаю, що є безліч дуже смачних версій італійського різотто на світі і я би їх всіх попробувала. 😊 Але нині пропоную до вашої уваги ось такий, багато разів випробуваний і перевірений часом, рецепт різотто з курячим філе і свіжими грибами. 😋

І для цієї страви вам знадобляться такі продукти: 300 г рису, 500 г печериць (або інших свіжих грибів), 500 г курячого філе, 700-850 мл грибного бульйону, 1 морква, 1 цибуля, 6 горошин чорного перцю, 1-2 лаврових листки, 1 ч. л. солі (плеската), приправа на вибір, кріп і петрушка (можна морожені), олія для смаження, сіль, перець до смаку. 

Спершу промиваємо у холодній воді куряче філе і залишаємо його потім у якійсь посудині, теж із холодною водою, на півгодини.

Далі чистимо і промиваємо у холодній воді шампіньйони.

Поміщаємо гриби у баняк і заливаємо холодною водою таким чином, щоби вона їх покривала всіх. І ставимо на вогонь.

Доводимо воду з грибами до кипіння. 

А тоді виливаємо ту киплячу воду і промиваємо гриби у холодній воді. 

І знову вкидаємо гриби у баняк, та й наливаємо туди 1 л холодної води, з якої і вийде грибний бульйон (може, 700, а, може, 800, або 850 мл - залежно, як википить рідина). 

Доводимо майбутній грибний бульйон до кипіння, а тоді кидаємо у баняк горошини чорного перцю і лаврові листки, 1 ч. л. солі і варимо гриби на середньому вогні орієнтовно 30 хвилин. Коли грибний бульйон готовий, то в ньому залишаємо зварені печериці на деякий час, приблизно на 20 хвилин

Тепер беремось за курочку. Отож, ріжемо куряче філе на невеличкі, більш-менш рівномірні шматочки. 

І смажимо на добре розігрітій сковорідці курочку на олії (соняшниковій чи оливковій, на власний розсуд) впродовж 5 хвилин, періодично помішуючи.

 Заки посмажиться куряче філе, чистимо і ріжемо на кубики цибулю.

Додаємо ту цибульку до курочки і їх перемішуємо.

Тоді перчимо, солимо і присмачуємо якою-небудь приправою, наприклад, "Італійськими травами", і все разом знову перемішуємо, та й смажимо цибулю до золотистого кольору.

Оскільки живу зараз в Україні у час війни, як і більшість громадян України, звичайно, то мені довелось готувати це різотто без електрики, але добре, що хоч була файна лампа збоку. ☝ 
Тож отакий вигляд має куряче філе з цибулею і приправами, але це ще не все! Адже конче потрібно додати моркву.

Тому опісля миємо, чистимо і тремо на найбільшій тертці одну морквину.

Та й додаємо цю морквиночку до курочки.

І, знову ж таки, все добряче змішуємо, накриваємо покришкою і тушкуємо 5 хвилин, а тоді виключаємо газ.

Далі переціджуємо грибний бульйон у ту посудину, в якій готуватиметься різотто - найкраще у щось металеве з товстим дном.

А зварені шампіньйони перекладаємо в інший посуд і даємо їм вистигнути.

Пізніше промиваємо теплою водою рис декілька (5-6) разів і заливаємо рис іншою, чистою теплою водою у якусь посудину, та й залишаємо у тій воді на 10 хвилин.

Опісля ріжемо гриби на кусочки.

Ставимо знову на вогонь грибний бульйон і доводимо його до кипіння. А як закипить, то додаємо туди курку з цибулею і морквою і печериці. 

Коли ще раз закипить бульйон з усім цим добром, кидаємо в нього промитий рис і подрібнену зелень.

Все разом ретельно перемішуємо, закриваємо щільно покришкою і варимо різотто з куркою і грибами 15 хвилин на малому вогні. А тоді заглядаємо в казан (чи глибокий баняк), знову перемішуємо всі інгредієнти і, закривши покришкою, готуємо різотто ще 5 хвилин на вогні. Якщо всі продукти ввібрали в себе всю рідину (тобто, грибний бульйон), тоді вимикаємо газ, але не забираємо готову страву з газової плити - нехай побуде на ній ще 15 хвилин. Нехай різотто буде настояне, так би мовити. Аж після того можна куштувати неймовірно смачне різотто з куркою і грибами. Смачного!

І нехай зіпсуте чи знищене майно, відсутність світла, тепла, води, мобільного зв'язку чи інтернету будуть лише дуже короткостроковими неприємними подіями і явищами в житті українців. А головне, щоби були живі і здорові дорогі вашому серцю люди і щоби та цинічна війна завершилась в Україні дуже скоро перемогою України, без сумнівів. І тоді з радістю можна буде зготувати ще не раз отаке різотто з куркою і грибами. 

2 грудня 2022 р.

Шніцель з фаршу, запечений з ананасом і сиром

 Як тільки-но вдалось мені натрапити на такий цікавий і нестандартний рецепт австрійського шніцеля в інтернеті, то відразу захотілось експериментувати на кухні і спробувати цей шніцель на смак. І маю вам сказати, дорогі читачі блогу «Смаколики», що дане кулінарне відкриття мене приємно вразило. 😌


Тож для шніцеля з фаршу з ананасом і сиром треба взяти наступні інгредієнти: 700 г мішаного яловиче-свинячого фаршу, 200 г батону, 1 велику цибулю (або 2 невеличкі), 3 зубчики часнику, 200 г твердого сиру, 500 г консервованих ананасів, 2 яйця, сіль, чорний перець, приправа до м’яса. 


Спочатку замочуємо в холодній воді батон на кілька хвилин (5-15 хв., залежно від черствості хліба). 

А цибулю очищаємо від лушпиння і ріжемо на дрібні кубики, ну, а часник подрібнюємо в часникодавці.

До фаршу додаємо віджатий від води батон і все перемішуємо. 


 
Далі даємо подрібнені цибулю і часник і перемішуємо їх з м’ясом і хлібом.


Опісля збиваємо в цю миску два яйця і змішуємо їх з фаршем.

Щедро посипаємо певною приправою ( в мене «Італійські трави»), солимо і перчимо фарш з усіма іншими компонентами й остаточно перемішуємо – основа шніцеля з ананасом і сиром вже готова!



Після того відкриваємо банку з консервованими ананасами і дивимося, які є кільця ананасу, скільки штук і, в залежності від цієї кількості, розділяємо фарш на таку ж однакову кількість частин. Витягуємо консервований ананас на якусь тарелю.

Пізніше застеляємо деко папером для випічки і дуже трошки змащуємо той папір соняшниковою олією. Викладаємо на деко скільки влізе на один раз запікання частин фаршу, яким перед тим необхідно надати форму шніцелів.


Накриваємо деко зі шніцелями фольгою і ставимо в духову піч на 25 хвилин запікатись при температурі 200 градусів, попередньо (5 хв.) розігрівши духову піч.


За той час потремо твердий сир на грубій тертці і поділимо тертий сир порівну на ту ж кількість, що і мясний фарш. 


Далі дістаємо деко з печі і викладаємо на кожен шматок мяса кільце ананаса, знову накриваємо все зверху фольгою і ще раз поставимо в духову піч на 20 хвилин.

Після чого виймаємо деко з печі, знімаємо фольгу, посипаємо тертим сиром кожен шніцель і востаннє повертаємо шніцелі в духову піч для того, щоби розтопився сир, приблизно на 5 хвилин.



І все – страва готова до споживання!

А пізніше ідентично запікаємо на деко другу частину шніцелів з ананасом і сиром.

І виходить дуже проста у приготуванні, але вишукана, незвична страва австрійської кухні з делікатним смаком – шніцель з фаршу, запечений з ананасом і сиром. 😋

Смачного! І будьте здорові!