Нема потреби в рекламуванні риби як мегакорисної їжі для людського організму - про це знають, мабуть, діти ще зі шкільного віку. Але якось так повелося в українському суспільстві, що в багатьох сім'ях частіше готується на кухні смажена риба, а я натомість агітуватиму вас за приготування вареної риби, оскільки у такому вигляді риба зберігає значно більше своїх поживних елементів і легше перетравлюється організмом - коротше кажучи, корисніша для вашого здоров'я! І рецепт, який сьогодні бажаю запропонувати - варений хек з морквою і цибулею - можна подавати і як другу страву разом з якимось гарніром (картопля, гречка, макарони, рис), і як окремий рибний салат в охолодженому вигляді.
Ця страва готується швидко і складається всього лишень з трьох інгредієнтів:
3 великі філе хека (приблизно 500 г вкупі), 1 морква, 1 цибуля.
На початку розморожуємо філе хека, щоби воно на дотик мало кімнатну температуру і промиваємо його. Наливаємо великий баняк холодної води, аби філе рибок могло там вільно плавати (хоча порізати його на шматки чи бодай навпіл теж можна і зварити тоді в меншій посудині) і доводимо воду до кипіння. Опісля добряче її солимо, щоби риба добре почувалась у соленій воді, як їй і належить, і кидаємо філе хека у ту воду - нехай там вариться 15 хвилин.
Безперечно, для цієї страви можете взяти не тільки філе, але й хек кусочками, але враховуйте, що в такому разі варити рибу доведеться вдвічі довше (25-30 хв.) і потім ще відділяти від кісток.
Ну, а поки рибки варяться, чистимо 1 цибулину й 1 морквину - бажано, великі за розміром.
Ріжемо цибульку на маленькі кусочки, а морквочку тремо на грубій тертці.
І якраз хек зварився, тож пора його витягувати з води в якусь миску, щоби вистигнув.
А заки хек остигає, смажимо на олії цибулю до золотистого кольору.
А далі всипаємо до компанії і моркву та й перемішуємо все разом, і готуємо на вогні до м'якого, не хрумкого стану моркви. Як бачите, в мене моркви вийшло багацько, хоч, як по щирості сказати, моркви забагато не буває, особливо в поєднанні з рибою - чудесному поєднанні для людського зору.
Загалом смаження цибулі і моркви займе вам 15-20 хвилин і солити їх не потрібно!
Коли ж варений хек став таким собі тепленьким, тоді його ріжемо на довільні куски. Якщо ви хочете, аби це був рибний салат, то на дрібніші кусочки, а якщо готуєте рибу до котрогось гарніру як другу страву - на більші.
І додаєте пошматоване філе хека до цибулево-морквяної суміші. Гарненько все перемішуєте і в такому-от змішаному стані нехай страва побуде ще 3 хвилини в пательні, а тоді вже можна забрати її з вогню. Що важливо, вдруге рибку не солимо - вона пройшла достатньо соляних процедур у воді. :)
І, знову ж таки, залежить, що вбачаєте у приготованій страві. Коли ж готували її, як салат, як я, наприклад, то необхідно почекати 40 хвилин після завершення процесу приготування перед подачею на стіл. Коли ж як другу страву, то слід почекати 10-15 хвилин, в будь-якому разі, краще, аби готова риба була не надто гаряча, смачніше - коли тепла чи ледь тепла.
Смачного!
Немає коментарів:
Дописати коментар