Переглянувши цілу купу рецептів різотто перед готуванням, зрозуміла, що найкращий для мене - наш домашній варіант різотто з куркою і грибами. Отак нескромно, даруйте, зате по-чесному. Хоча не заперечую, а навпаки, точно знаю, що є безліч дуже смачних версій італійського різотто на світі і я би їх всіх попробувала. 😊 Але нині пропоную до вашої уваги ось такий, багато разів випробуваний і перевірений часом, рецепт різотто з курячим філе і свіжими грибами. 😋
І для цієї страви вам знадобляться такі продукти: 300 г рису, 500 г печериць (або інших свіжих грибів), 500 г курячого філе, 700-850 мл грибного бульйону, 1 морква, 1 цибуля, 6 горошин чорного перцю, 1-2 лаврових листки, 1 ч. л. солі (плеската), приправа на вибір, кріп і петрушка (можна морожені), олія для смаження, сіль, перець до смаку.
Спершу промиваємо у холодній воді куряче філе і залишаємо його потім у якійсь посудині, теж із холодною водою, на півгодини.
Далі чистимо і промиваємо у холодній воді шампіньйони.
Доводимо воду з грибами до кипіння.
А тоді виливаємо ту киплячу воду і промиваємо гриби у холодній воді.
Доводимо майбутній грибний бульйон до кипіння, а тоді кидаємо у баняк горошини чорного перцю і лаврові листки, 1 ч. л. солі і варимо гриби на середньому вогні орієнтовно 30 хвилин. Коли грибний бульйон готовий, то в ньому залишаємо зварені печериці на деякий час, приблизно на 20 хвилин
Тепер беремось за курочку. Отож, ріжемо куряче філе на невеличкі, більш-менш рівномірні шматочки.
І смажимо на добре розігрітій сковорідці курочку на олії (соняшниковій чи оливковій, на власний розсуд) впродовж 5 хвилин, періодично помішуючи.
Додаємо ту цибульку до курочки і їх перемішуємо.
Тоді перчимо, солимо і присмачуємо якою-небудь приправою, наприклад, "Італійськими травами", і все разом знову перемішуємо, та й смажимо цибулю до золотистого кольору.
Оскільки живу зараз в Україні у час війни, як і більшість громадян України, звичайно, то мені довелось готувати це різотто без електрики, але добре, що хоч була файна лампа збоку. ☝
Тож отакий вигляд має куряче філе з цибулею і приправами, але це ще не все! Адже конче потрібно додати моркву.
Тому опісля миємо, чистимо і тремо на найбільшій тертці одну морквину.
І, знову ж таки, все добряче змішуємо, накриваємо покришкою і тушкуємо 5 хвилин, а тоді виключаємо газ.
Далі переціджуємо грибний бульйон у ту посудину, в якій готуватиметься різотто - найкраще у щось металеве з товстим дном.
А зварені шампіньйони перекладаємо в інший посуд і даємо їм вистигнути.
Пізніше промиваємо теплою водою рис декілька (5-6) разів і заливаємо рис іншою, чистою теплою водою у якусь посудину, та й залишаємо у тій воді на 10 хвилин.
Опісля ріжемо гриби на кусочки.
Ставимо знову на вогонь грибний бульйон і доводимо його до кипіння. А як закипить, то додаємо туди курку з цибулею і морквою і печериці.
Коли ще раз закипить бульйон з усім цим добром, кидаємо в нього промитий рис і подрібнену зелень.
Все разом ретельно перемішуємо, закриваємо щільно покришкою і варимо різотто з куркою і грибами 15 хвилин на малому вогні. А тоді заглядаємо в казан (чи глибокий баняк), знову перемішуємо всі інгредієнти і, закривши покришкою, готуємо різотто ще 5 хвилин на вогні. Якщо всі продукти ввібрали в себе всю рідину (тобто, грибний бульйон), тоді вимикаємо газ, але не забираємо готову страву з газової плити - нехай побуде на ній ще 15 хвилин. Нехай різотто буде настояне, так би мовити. Аж після того можна куштувати неймовірно смачне різотто з куркою і грибами. Смачного!
І нехай зіпсуте чи знищене майно, відсутність світла, тепла, води, мобільного зв'язку чи інтернету будуть лише дуже короткостроковими неприємними подіями і явищами в житті українців. А головне, щоби були живі і здорові дорогі вашому серцю люди і щоби та цинічна війна завершилась в Україні дуже скоро перемогою України, без сумнівів. І тоді з радістю можна буде зготувати ще не раз отаке різотто з куркою і грибами.
Немає коментарів:
Дописати коментар