Відколи почула вперше слово "гомбовці" на Закарпатті більше 10 років тому, так одразу й цікаво стало, що то таке і з чим його їдять. :) Зауважу, що в інтернеті і в різних кулінарних журналах і книгах є багацько рецептів гомбовців з усілякими начинками, тому не претендую на унікальність рецепту в даному дописі. Та й, напевно, за таку довільну форму гомбовців, як вийшли в мене, то скритикувала би кожна закарпатська господиня, бо ж вони мають бути круглої акуратної форми. Але ці мої гомбовці готувались у екстремальних умовах, коли через чергові обстріли окупантів з РФ в домівці не було електроенергії, холодної і теплої води, і не гріли батареї в грудні 2022 року, тому в мене вийшли фактично воєнні гомбовці цього разу. Ну що ж, таке життя! Зате я їх добряче виваляла в кориці з панірувальними сухарями і з'їла зі сметанкою, та й посміхнулась собі, адже з посмішкою завжди легше долати всі перешкоди.
Тому якщо у Вас є бажання спробувати гомбовці звичайні, без будь-якої начинки, то беріть наступні інгредієнти для, власне, гомбовців: 200 домашнього сиру (5%), 6 ст. л. манної крупи, 2 яйця, 3 ст. л. цукру, дрібка солі; для посипки: 5 (або 4) ст.л. панірувальних сухарів, 2 (або 1) ст.л. вершкового масла (з чубком), 2 (або 1) ч.л. коричневого цукру (можна і білий), 2 (або 1) ч.л. кориці, залежно наскільки бажаєте відчувати смак кориці.
Спочатку гарненько розтираєте домашній сир у мисці, щоби не було грудочок. Додаєте до сиру яйця, манну крупу, цукор і сіль і все добре перемішуєте, і залишаєте на 20 хвилин у прохолодному місці, наприклад, у коморі (але не в холодильнику!)
За той час підготовлюєте посипку, в якій будете обвалювати готові гомбовці. Для цього розтоплюєте на сковороді масло та обсмажуєте на ньому панірувальні сухарі до золотистого кольору (зазвичай не більше 2 хвилини).
Перекладаєте підсмажені на маслі сухарі в глибоку миску і додаєте туди корицю і цукор.
І все разом файненько змішуєте. Ось і готова посипка!
Тепер можна варити гомбовці. В ідеалі вартувало би зробити зі сирково-манної маси красиві кульки, але в мене чомусь та вся маса дуже липла до рук і частково залишалась на пальцях, тож я вибрала дуже бистрий спосіб для формування страви - брала невеличку часточку сирково-манної маси ніби для однієї кульки і, злегка сформувавши пальцями якусь суцільну фігурку, кидала її у підсолену киплячу воду. І варила гомбовці ще 2 хвилини після того, як вони піднімались на поверхню води. Якщо у Вас вдасться сформувати кульки, то Ви - молодець. :)
Але якої-би форми не набули Ваші зварені гомбовці, витягуєте їх шумівкою у якусь посудину чи друшляк, аби стекла вода.
Та й обкатуєте зварені гомбовці у підсмажених сухарях з корицею і цукром. І тут важливо, щоби вони були ще теплі, бо так і скоріше посипка до них чіплятиметься, і вони будуть смачнішими, аніж коли охолонуть.
Подаєте гомбовці зі сметаною і куштуєте їх з думками-бажаннями на 2023 рік про скору перемогу України у війні з відновленням територіальної цілісності і суверенітету української держави. Айно, не треба бановати! Все буде добре! Смачного!
Немає коментарів:
Дописати коментар