22 липня 2022 р.

Пісочний пиріг з черешнями


 Сезон черешні вже добігає кінця, але ще можна встигнути спекти легкий і корисний для організму пісочний пиріг з черешнями, який хоч трохи підніме настрій у теперішній важкий час війни в Україні. 

А для цього пирога знадобляться наступні інгредієнти на тісто: 300 г борошна, 180 г вершкового масла 73%, 3 ст. л. сметани 15%, 1 яйце, дрібка солі; на начинку: 600 г черешень, 3 ст. л. цукру, 0,3 г ваніліну або 10 г ванільного цукру, 1 ст. л. картопляного крохмалю, 1 жовток. За бажанням, можна ще взяти трохи цукрової пудри для посипання пирога зверху. 

Спочатку готується тісто. В окремій мисці змішайте м'яке масло, сметану, яйце і сіль до однакової консистенції. 


І додайте в цю суміш просіяне борошно.

Перемішайте все разом ложкою і по суті замісіть ложкою тісто - це робиться легко і швидко.

А тоді ще 2-3 хвилин помісіть тісто руками.

І загорніть тісто в харчову плівку, та й залиште в холодильнику на 40 хвилин.

За той час підготуйте черешні - помийте їх та очистіть від кісточок і хвостиків. Сік, що з них виділиться, відлийте з миски геть (можете його випити потім, добавивши трошки води - буде смачно!). 

Змішайте черешні з цукром, ваніліном (або ванільним цукром) і крохмалем. Лишню рідину, що виділиться, теж вилийте деінде, перш ніж накладати черешні на тісто, щоб начинка не була мокра.

Тісто ділите на 2/3 і 1/3 частини і більшу частину рівномірно розкочуєте і викладаєте на форму для запікання, формуючи з тіста стінки пирога. 


Далі повсюди викладаєте на тісто черешневу начинку.

А далі берете меншу частину тіста, також розкочуєте і ріжете на більш-менш однакові смужки. Зізнаюсь, в мене вийшли дуже різні, так буцім креативні смужки. :) До слова, можете їх викладати по діагоналі, що особливо буде гарно виглядати, якщо маєте круглу форму для запікання, а не різати тісто на вертикальні і горизонтальні смужки.

І фактично накриваєте тими смужками з тіста соковиті черешні.

Потім збиваєте жовток і змащуєте ним це тісто. 

Розігрійте на 5 хвилин вашу духову піч до температури 180 градусів і при цій температурі випікайте пиріг до готовності, 45-60 хвилин, все дуже залежить від властивостей духової печі. І ось він - пісочний пиріг з черешнями, готовий до споживання! Смачного! Бережіть себе і своїх близьких! І нехай Україна переможе у війні ще цього літа!


10 липня 2022 р.

Запечене філе індика

 Сьогодні пропоную до Вашої уваги дуже швидку у приготуванні м'ясну страву, яка однак гарно підходить до святкового столу на якусь забаву чи на празник і це - запечене філе індика

Інгредієнтів для цієї страви треба небагато: 700 г філе індика, 200 г твердого сиру, 1 великий стиглий помідор (або 2 маленьких), щіпка солі та 1/2 ч. л. ароматних спецій на вибір (в мене - суміш "Італійські трави"), соняшникова олія для змащування бритванки.

Найперше натираємо на найдрібнішій тертці твердий сир. До речі, якщо Ви любите менше сиру, то беріть 100-150 г цього продукту, бо 200 г сиру фактично повністю покриває все індиче філе і воно запікається немовби у сирній ковдрі, але зрештою у цьому і сам смак. :)


Далі розрізаємо помідор на великі плястерка бажано відповідно до кількості шматків, на які ріжемо філе індика. Або ж, як у мене вийшло, бо не було під руками великого помідора, ріжемо його на більшу кількість плястерок, аби поскладати по 1,5-2 кусочки на один кусень м'яса, котре запікатимемо в духовій печі.

Тепер ділимо філе індика на 6 більш-менш однакових шматочків. Якщо маєте менше філе, наприклад, 500 г, то на 4 шматки.

І легенько та недовго відбиваємо кожен кусень філе відповідним молоточком як на відбивні, щоби м'ясо зовсім трохи стало тоншим, але не задуже, бо вийде сухим, як запечеться.

Опісля злегка змащуємо деко олією, а кожен кусочок індички натираємо сіллю і спеціями з обох сторін та й кладемо на деко для запікання.

Наскладуємо рівномірно на індиче філе порізаний помідор.

І рясно посипаємо все тертим сиром. Як бачите, ні м'яса, на помідора майже не видно за тим сиром - стільки його багато. :)

Попередньо розігріваємо духову піч на 5 хвилин до 200 градусів і запікаємо індиче філе 20 хвилин при тій же температурі. І виходить така краса для справжнього гурмана - делікатне і соковите запечене філе індика.

Смачного! І нехай Ви і Ваші рідненькі будуть здоровенькі!




2 липня 2022 р.

Манники з домашнім сиром і родзинками

 Ідея приготувати що-небудь смачненьке з манної крупи до мене прийшла, коли я знайшла майже цілу пачку цієї корисної крупи, яку купила ще минулого року і... забула про неї! А коли пропадає, чи то пак не використовується якийсь продукт харчування вдома, то мені відразу спадає на думку, де зараз люди голодують на планеті Земля через війну, збройний конфлікт, неврожай чи посуху. Тому щоби отак якісна манна крупа просто собі стояла в куточку всіма забута - то було цілковите неподобство! Тож я була щаслива, коли натрапила в нетрях інтернету на цей чудовий рецепт української страви, що особливо популярна на Волині, а саме - манники з домашнім сиром і родзинками! 

Для тіста манників зі сиром і родзинками візьміть наступні інгредієнти: 1 л молока, 12 ст. л. манної крупи, 0,3 г ваніліну (або 10 г ванільного цукру), 2 ст. л. цукру, 1 ч. л. солі; для начинки: 400 г домашнього сиру і 100 г родзинок (або 500 г домашнього сиру, якщо бажаєте приготувати манники без родзинок), 1 яйце, 0,5 ч. л. солі, 2 ст. л. цукру. Крім того, Вам знадобиться додатково: 1-2 яйця і борошно (орієнтовно 6-7 ст. л.) для обвалювання манників перед смаженням і соняшникова олія, на якій будете їх смажити.


Отож, розпочніть готування цієї святкової страви української кухні зі запарювання родзинок, а по-простому, то залийте їх окропом у мисці і залиште на 10 хвилин. Вони набухнуть за той час, а тоді зливайте воду - родзинки готові для начинки. 


Далі рівномірно подрібніть домашній сир, аби був без грудочок. Найкраще це зробити за допомогою звичайної м'ясорубки до ось такої консистенції. 


Пізніше додайте яйце до сиру і змішайте їх.


Опісля добавляєте цукор і сіль до домашнього сиру з яйцем.

А потім поєднуєте сир з родзинками і все гарненько перемішуєте, і вже маєте начинку!


Тепер робимо тісто, а, власне, варимо густу-прегусту манну кашу наступним чином. В молоко даємо цукор, сіль, небагато ваніліну, як на фото (або ванільний цукор), і доводимо до кипіння.


І поступово всипаємо рукою всю необхідну манну крупу до молока, постійно помішуючи ложкою, щоби крупа добре розчинилась і не утворилось гульок з манки. 

Коли манна каша почне набухати, то продовжуєте помішувати її до сильного загустіння. В мене так вийшло, що я ледве ложку могла прокручувати в баняку - така густа вийшла каша! Але! саме така й треба. :)

Після цього даєте каші, а по суті майбутньому тісту вистигнути 5-7 хвилин, а потім накриваєте баняк кришкою, щоби каша не охолола, адже манники можна зліпити тільки з теплої манної каші! І приступаєте до виготовлення манників з домашнім сиром і родзинками. Посипаєте борошном робочий кухонний стіл чи будь-яку дерев'яну дошку або підставку і викладаєте туди 2 столові ложки манної каші. 

Змочуєте руки водою, бо до сухих рук буде липнути каша-тісто і не зможете нічого путнього зробити, та й формуєте з тієї кількості манки, що на борошні, такий собі пляцок.

Викладаєте на нього 1 столову ложку сирної начинки з родзинками і розділяєте начинку рівномірно вздовж пляцка.


З'єднуєте тісто з обох боків, формуючи манник, що нагадує великий пиріжок і присипаєте його з усіх сторін борошном (або обвалюєте в мисці з борошном, кому як зручніше).

І викладаєте манники в рядочок, перш ніж почати їх смажити. Визнаю, деякі манники з домашнім сиром і родзинками в мене вийшли завеликі, а тому загалом їх було 11 штук, але та вся порція тіста і начинки гарно підходить для 14 манників і то теж великих. Вони дуже ситні і буде цілком достатньо 2 манники, як одна порція для дорослої людини на раз. Але, звісно, як кому засмакує більше, то нехай їдять, на здоров'я!

Отже, збиваєте яйця і змочуєте в них кожен манник з двох сторін.

 В розігріту сковорідку з гарячою олією кладете манники зі сиром і родзинками і смажите з усіх боків.

Витягуєте манники на кухонні паперові рушники, щоби стекла лишня олія.

І можете подавати до столу наші прекрасні українські манники з домашнім сиром і родзинками разом зі сметаною, як на фото, або з джемом, а то й самі без нічого - вони і так будуть смачні, при чому і гарячі, і холодні! Смачного! І нехай Ваші близькі і дорогі серцю люди будуть живі та здорові!