6 лютого 2022 р.

Підливка з білих грибів

Підливка з білих грибів - необхідна страва, фактично те, без чого Ваші вареники чи голубці почуватимуться самотньо на різдвяному столі. :) А якщо Ви готуєте і червоний борщ з білими грибами, тоді Ви точно маєте приготувати грибну заготовку для цих двох страв, рецепт якої, як і рецепт борщу, Ви побачите в попередньому дописі

Отож, для підливки з білих грибів треба взяти з грибної заготовки:  200 г води, в якій мокли сухі білі гриби, 0,5 л грибного бульйону (води, в якій білі гриби варились), смажені гриби (без 4 ст.л., які слід відкласти для борщу). Крім того, половину 1 смаженої цибулі і 3 ст. л. борошна.

Гриби по суті готові, але щоби вийшла підливка, то потрібно додати ще кілька кулінарних штрихів. Так, просіяне борошно смажимо на сковорідці і потім чекаємо, коли воно повністю вистигне. Далі борошно розводимо 0,2 л холодного грибного бульйону і робимо це поступово, щоби не було грудочок. Розведений борошняний розчин вливаємо в смажені гриби, а разом з тим вливаємо воду, де мокли сухі гриби. Все перемішуємо і доводимо до кипіння. Опісля додаємо решту грибного бульйону (0,3 л) і смажену цибулю. Підливка з білих грибів має останній раз закипіти і тоді готуємо ще 3 хвилини, помішуючи страву. І все, готово! Смачного!

Червоний борщ з білими грибами

 Обов'язковою топ-стравою на різдвяний і богоявленський Свят-вечір є червоний борщ з білими грибами, що не залишить нікого байдужим! Але його потрібно робити паралельно з підливкою з білих грибів, рецепт якої знайдете в наступному дописі.

А в даному дописі напишу про грибну заготовку, яку спершу треба зробити для двох страв і, власне, про приготування борщу. Отож, для грибної заготовки обох смаколиків Вам знадобиться: 100 г сухих білих грибів і 300 г морожених варених грибів типу підосичники, підберезники. 



Сухі білі гриби миємо і залишаємо в дволітровому баняку холодної води на ніч. 

Вранці переціджуємо ту воду через ситко. Дана вода буде нам потрібна для надання борщу і підливці більш вираженого грибного смаку. Варимо відмочені білі гриби в іншому баняку з 3,5л свіжої води. Коли закипить вода, солимо і даємо 1 почищену цибулю. Опісля варимо білі гриби 2,5 год. на малому вогні. Цибулю викидаємо, варені білі гриби витягуємо, а воду, в якій вони варились, також переціджуємо і відливаємо в окрему посудину 0,5 л - для грибної підливки. А 3 л тієї води залишаємо для борщу. 

Пізніше ріжемо і смажимо 1 велику цибулю на олії. Ріжемо морожені варені гриби і щойно зварені білі гриби і додаємо всі ці гриби до смаженої цибулі. Гриби солимо, перчимо і смажимо разом з цибулею ще 15 хв. Таким чином, ми отримуємо грибну заготовку, що включає в себе смажені гриби, грибний бульйон і воду, в якій настоювались сухі білі гриби. 

Для червоного борщу з білими грибами Вам потрібні такі інгредієнти: 100 г води, в якій настоювались сухі білі гриби, 3 л грибного бульйону, 4 ст. л. смажених грибів, 1 цибуля середнього розміру, 1 кг картоплі, 1 великий буряк, лимонна кислота на кінчику ножа, 150 г сметани 20% жирності. 

Спочатку варимо буряк.


Ріжемо на кусочки і смажимо на олії цибулю до золотистого кольору.

Ставимо на вогонь баняк з грибним бульйоном, доводимо його до кипіння, даємо в бульйон половину посмаженої окремо цибулі і 4 ст. л. смажених грибів. 


Знову доводимо бульйон до кипіння і кидаємо в нього почищену і порізану кубиками картоплю, яку варимо до готовності орієнтовно 20 хв. (але все залежить від сорту картоплі, тому пробуєте її на смак, чи зварена).

Після того даємо потертий на грубій тертці варений буряк і лимонну кислоту і збільшуємо вогонь. 

Як закипить, даємо в борщ воду, в якій мокли сухі гриби.

І коли знову закипить, тоді додаємо сметану. 

І розмішуємо колотівцею сметану в борщі та востаннє доводимо борщ до кипіння. Опісля зменшуємо вогонь і даємо страві варитись останні 2 хвилини. 

Виключаємо вогонь і нехай борщ настоюється, як мінімум, 30 хв. Аж тоді можливо подати до столу червоний борщ з білими грибами, без якого не мають минути жодні різдвяні свята в українській родині! Смачного! І будьте здорові!



 


Вушка

 Не уявляю собі різдвяних свят без цієї української страви, що має таку цікаву назву - "Вушка". Якщо так коротко описати дану страву, то це смажені білі гриби в тісті і в залежності від того, як Ви формуватиме "Вушка", то вони матимуть вигляд або пельменів, або вареників, або ж виробів з тіста довільної форми, наприклад, маленьких м'ячиків. У будь-якому разі, ліпити "Вушка" у формі людського вуха непотрібно. :) Чесно кажучи, не знаю, звідки така назва загалом, але вона прижилась в українській кухні і годі придумати інакшої. 

На тісто для "Вушок" візьміть наступні складники: 300 г пшеничного борошна, 160 г холодної води, щіпку солі. А на начинку - такі інгредієнти: 300 г почищених варених білих грибів, 1 цибулю. І ще треба соняшникову олію для смаження начинки. 

Спочатку замішуємо тісто з борошна, води і солі.


Замісивши тісто, загортаємо його в кухонний рушник і беремося за приготування начинки.


Найкраща ситуація з білими грибами - це, безумовно, коли вони вже попередньо відварені. А як ні, тоді необхідно їх очистити і зварити, враховуючи, що вага сирих грибів має бути більшою за вагу варених.

Цибульку ріжемо на дрібні кусочки...


...і смажимо на олії до золотистого кольору.


Кидаємо до цибулі варені гриби і смажимо 15 хв. на невеликому вогні. Даємо білим грибам з цибулею трохи вистигнути і тоді перемелюємо на м'ясорубці, поки ще теплі.


Начинку ділимо навпіл, а тісто розділяємо на 4 частини.

Для формування "Вушок" можна використати пельменницю - це по суті найшвидший варіант зробити "Вушка" на Свят-вечір, особливо коли треба зробити багато інших страв.
Отож, посипаємо пельменницю борошном.

З 1/4 тіста розкатуємо більш-менш круглий пласт.

Накладаємо цей пласт тіста на пельменницю і формуємо пальчиками невеликі заглиблення в тісті.

А в ці заглиблення накладаємо половину грибної начинки.

І далі розкатуємо інший пласт тіста з другої 1/4 тіста, і кладемо поверх тіста з грибами.

Посипаємо борошном цей другий пласт тіста і проходимося по ньому качалкою. 


Опісля витискаємо чи делікатно витрушуємо "Вушка" з пельменниці. Аналогічно готуємо "Вушка" зі залишеної половини тіста і 1/2 начинки.


Кидаємо "Вушка" у солену воду і варимо їх до того моменту, поки не закипить вода і ще 2 хв. після кипіння. Дістаємо з води і можна подавати до святкового столу. Смачного!