Обов'язковою топ-стравою на різдвяний і богоявленський Свят-вечір є червоний борщ з білими грибами, що не залишить нікого байдужим! Але його потрібно робити паралельно з підливкою з білих грибів, рецепт якої знайдете в наступному дописі.
А в даному дописі напишу про грибну заготовку, яку спершу треба зробити для двох страв і, власне, про приготування борщу. Отож, для грибної заготовки обох смаколиків Вам знадобиться: 100 г сухих білих грибів і 300 г морожених варених грибів типу підосичники, підберезники.
Сухі білі гриби миємо і залишаємо в дволітровому баняку холодної води на ніч.
Вранці переціджуємо ту воду через ситко. Дана вода буде нам потрібна для надання борщу і підливці більш вираженого грибного смаку. Варимо відмочені білі гриби в іншому баняку з 3,5л свіжої води. Коли закипить вода, солимо і даємо 1 почищену цибулю. Опісля варимо білі гриби 2,5 год. на малому вогні. Цибулю викидаємо, варені білі гриби витягуємо, а воду, в якій вони варились, також переціджуємо і відливаємо в окрему посудину 0,5 л - для грибної підливки. А 3 л тієї води залишаємо для борщу.
Пізніше ріжемо і смажимо 1 велику цибулю на олії. Ріжемо морожені варені гриби і щойно зварені білі гриби і додаємо всі ці гриби до смаженої цибулі. Гриби солимо, перчимо і смажимо разом з цибулею ще 15 хв. Таким чином, ми отримуємо грибну заготовку, що включає в себе смажені гриби, грибний бульйон і воду, в якій настоювались сухі білі гриби.
Для червоного борщу з білими грибами Вам потрібні такі інгредієнти: 100 г води, в якій настоювались сухі білі гриби, 3 л грибного бульйону, 4 ст. л. смажених грибів, 1 цибуля середнього розміру, 1 кг картоплі, 1 великий буряк, лимонна кислота на кінчику ножа, 150 г сметани 20% жирності.
Спочатку варимо буряк.
Ріжемо на кусочки і смажимо на олії цибулю до золотистого кольору.
Ставимо на вогонь баняк з грибним бульйоном, доводимо його до кипіння, даємо в бульйон половину посмаженої окремо цибулі і 4 ст. л. смажених грибів.
Знову доводимо бульйон до кипіння і кидаємо в нього почищену і порізану кубиками картоплю, яку варимо до готовності орієнтовно 20 хв. (але все залежить від сорту картоплі, тому пробуєте її на смак, чи зварена).
Після того даємо потертий на грубій тертці варений буряк і лимонну кислоту і збільшуємо вогонь.
Як закипить, даємо в борщ воду, в якій мокли сухі гриби.
І коли знову закипить, тоді додаємо сметану.
І розмішуємо колотівцею сметану в борщі та востаннє доводимо борщ до кипіння. Опісля зменшуємо вогонь і даємо страві варитись останні 2 хвилини.
Виключаємо вогонь і нехай борщ настоюється, як мінімум, 30 хв. Аж тоді можливо подати до столу червоний борщ з білими грибами, без якого не мають минути жодні різдвяні свята в українській родині! Смачного! І будьте здорові!