9 січня 2022 р.

Узвар

 На святковому столі обов'язковим атрибутом українських різдвяних празників є чудовий і дуже люблений українцями напій - узвар! В кожної господині є своя версія узвару і наша Україна багата різними рецептами і не тільки узвару, але й загалом різдвяної їжі. Але, здається, саме з узваром можна експериментувати досхочу і щоразу брати різне поєднання фруктових сушок, тобто сушених фруктів і тоді матимете щоразу інший смак узвару. 

Але найтрадиційніше поєднання сушок для узвару у нас - це сушені яблука, грушки, сливи і родзинки, або сушені яблука+груші+родзинки. Якщо перший варіант, тоді 1 л сушок має складатись у наступній пропорції: 2/5 яблука, 2/5 груші, 1/5 чорнослив і 2 жмені родзинок. Якщо другий варіант, то берете 0,5 л яблук, 0,5 л груш і теж 2 жмені родзинок. 

Промиваєте сушки яблук, груш (і чорнослив) і родзинки і кидаєте у шестилітровий баняк з холодною водою. Доводите до кипіння, а варите узвар на найменшому вогні орієнтовно 1 год. 20 хв. Як мине той час, тоді додаєте до сушених фруктів 4 ст. л. цукру "з чубком", хоча кількість цукру великою мірою залежить від солодкості сушок, а найперше від яблук, тому та кількість може змінюватись. Тож пробуйте на смак узвар без цукру перш, ніж його додати. Коли узвар поцукрували, то знову збільшуєте вогонь і доводите до кипіння вдруге, і нехай узвар повариться з цукром ще 10 хв. Аж тоді виключаєте вогонь і даєте узвару настоятись щонайменше 5 годин перед подачею на стіл.


Опісля наливаєте свій узвар в якийсь красивий графин і доставляєте до різдвяних страв. А коли все готово на святковому столі, то й можна починати колядувати! :) Веселих вам різдвяних свят і гучної коляди!



Оселедець в маринаді

 Однією з неодмінних страв на українському столі на Різдво Христове і на Водохреще є риба, при чому, у різному вигляді. У нас буває смажена риба і найчастіше це хек, варена риба і це філе знову ж таки хека, а також маринована риба і це зазвичай оселедець. Якщо зі смаженою рибою все просто - купується морожений хек, який розморожується, обвалюється в борошні, і смажиться на олії та й подається до столу, а рецепт вареного філе хека ви можете знайти у цьому моєму рецепті, то з маринованою рибою важливо вгадати з добрим маринадом. І надалі подаю простий рецепт смачного оселедця в маринаді. 


Отож, купуєте з бочки вже мариновані, тобто готові до споживання, два малосолені оселедці без голови, промиваєте та очищаєте. Як? А так.

Спочатку очищаєте рибу від нутрощів і промиваєте у холодній воді. 

Тоді розрізаєте оселедці вздовж по хребту.

І забираєте, власне, хребет риби.


Далі здираєте шкірку риби в напрямку від хвоста до голови і ще раз промиваєте.

Потім ріжете оселедці на куски.

І беретесь за приготування маринаду. Для цього візьміть 0,5 л кип'ятку і додайте в нього 1 ст. л. оцту, 1 ч. л. солі, кілька горошин чорного перцю і декілька лаврових листків.


Коли вистигне вода, додаєте туди 1 ст. л. соняшникової олії.

А також даєте 1 ст. л. сметани.

Перемішуєте все разом й одержуєте маринад.

Складаєте порізаний оселедець в літрову банку і заливаєте цим маринадом. Та й ставите хоча б на 2 години у холодильник, аби риба замаринувалась.

А тоді дістаєте оселедець з маринаду і частуєте всіх за святковим столом. Все просто, а як смачно! Смачного!

Христос ся рождає! Славімо Його!


2 січня 2022 р.

Торт "Пташине молоко"

 Відомий торт "Пташине молоко" має багато рецептів в Україні і в інших країнах, тому в даному випадку не претендую на те, що тут опублікую оригінал рецепта, а просто розкажу вам, любі читачі, про точно смачний варіант "Пташиного молока", який можна спекти як одним коржем, так і двома. 


Отож, для тіста торта необхідні такі компоненти: 1 пачка (250 г) маргарину, 1 склянка цукру, 3 яйця, 3 ст. л. сметани, 1 ч. л. соди, 1 ст. л. оцту, 3 ст. л. какао, 2 склянки пшеничного борошна. Важливо відміряти цукор і борошно однією і тією ж склянкою і знати, що маса цих складників може відрізнятись, загалом коливатиметься в межах 220-250 г. 


Спочатку треба розтопити на вогні маргарин так, аби він не змінив свого кольору і був літеплий, у жодному разі не яскраво-жовтий, рідкий і гарячий. Тому розтоплюєте його помалу, тримаючи по кілька секунд на газовій плиті, відставляючи і помішуючи з допомогою ложки. 

У розтоплений маргарин всипаєте цукор.


Змішуєте цукор і маргарин.


Збиваєте туди почергово по одному жовтку і так тричі.


І кожного разу жовток розтираєте в цукрово-маргариновій суміші. Вкінці має вийти така-от на вигляд маса.


Тоді додаєте в неї сметану і теж усе змішуєте.


Далі треба погасити оцтом соду і добавити в миску, і перемішати її вміст. 


Потім даєте какао і знову все перемішуєте.


Поступово, краще по 1 столовій ложці, всипаєте і втираєте борошно.
 

Після того збиваєте білки 3 яєць фактично до стану нерухомості. :)

Добавляєте білки до тіста і все разом перемішуєте.

В результаті має вийти таке рідке тягуче тісто, яке можете спекти відразу одним коржем, або ж розділити його на два коржі. Один суцільний корж необхідно пекти 35 хвилин при температурі 180 градусів у попередньо (на 5 хвилин) розігрітій духовій печі. А коли вирішили спекти два коржі, як я, тоді кожен корж печете 25 хвилин при температурі 170 градусів і також у наперед розігрітій духовій печі.

Застеляєте протвень пергаментовим папером і викладаєте на нього готове тісто.

Спечений корж матиме чудесний вигляд. Витягуєте корж (чи два коржі) з форми для випікання і кладете на якусь, наприклад, дерев'яну дошку, щоби він вистигнув. 

І беретеся за виготовлення крему. А для крему потрібно взяти такі складники: 2 склянки молока, 3 ст. л. манної крупи, 300 г масла, 1 склянку цукрової пудри, 1 ст. л. лимонного соку. І, зауважу, склянка для молока і цукрової пудри має бути однакова. Окремо візьміть для шоколадної поливи 80 г чорного шоколаду і 40 г масла. 

Спершу збиваєте міксером саме масло, опісля - з цукровою пудрою.


З молока і манки варите густу манну кашу так, аби була без грудочок і потім її остуджуєте, помішуючи ложкою, при кімнатній температурі, а коли каша вже ледь тепла, то можна і в холодильник поставити її на 20 хвилин.  

Після того у збите масло і цукор-пудру даєте по 1 столовій ложці остудженої манної каші і збиваєте міксером.

Коли додали всю манку і збили її зі солодким маслом, тоді одержите майже крем.

А чому майже? Бо необхідний ще лимонний сік, який конче вливаємо в цю посудину.

І коли міксером все збиваєте востаннє, то й отримуєте готовий крем, який одразу можливо мастити на спечений корж (або коржі).

У мене було два коржі, тож поділила крем порівну на дві частини. А ще перед нанесення крему важливо зволожити кавою коржі (чи корж) і для цього потрібно заварити чорну каву (100 мл) в розрахунку 1 ч.л. кави і 2 ч.л. цукру.

І далі накладаєте крем, весь чи половину, залежно від кількості спечених коржів. Опісля відправляєте торт на 30 хвилин у холодильник.

А потім берете шоколад і масло і ставите у мікрохвильову піч на 2 хвилини, аби розтопити. При чому, їх треба витягувати кожні 30 секунд звідти, помішувати ложкою і повертати назад. Бо якщо цього не робити, то існує велика ймовірність, що шоколад згорить і точно нерівномірно розтопиться і перемішається з маслом.

Готовою шоколадною поливою прикрашаєте "Пташине молоко" зверху по крему.

Все, торт "Пташине молоко" зроблено! Можете сміливо частувати ним дорогих вам людей.

Смачного! І бажаю вам чудового 2022 року, сповненого щастям, добром, любов'ю, радістю і всім найкращим! З Новим Роком!