Любов до Австрії в мене зародилась давно - ще в шкільні роки, від розкішної музики всесвітньо відомих австрійських композиторів Штрауса, Моцарта і Шуберта і від історичних знань про Австро-Угорську імперію, до складу якої певний період належав мій рідний Львів. І тому недивно, що австрійська кухня мене теж цікавить. :) Безумовно, кухня австрійців - дуже різноманітна, але на Різдво Христове (за григоріанським календарем 25 грудня) пасувало зготувати щось таке, що в Австрії асоціюється з різдвяними святами. І мій вибір зупинився на Лінцерському печиві, що завдячує австрійському місту Лінц за свою назву, знану в цілому світі. Ви тільки гляньте на цей смаколик! Зі сердечками. :) Отож, розповім нині, як зробити це різдвяне австрійське печиво.
Інгредієнти для Лінцерського печива такі: 300 г пшеничного борошна, 100-120 г мигдального борошна, 220 г вершкового масла, 120 г цукрової пудри, 2 яєчних жовтка, 2 ст.л. лимонного соку, 0,5 ч.л. солі, 0,5 ч.л. кориці, 0,5 г ваніліну (або 1 стручок ванілі, або 1 ч.л. екстракту ванілі), 160 г будь-якого джему, цукрова пудра для прикрашання печива.
Найперше просіюєте пшеничне борошно і з'єднуєте його з мигдальним борошном.
В окремій посудині збиваєте масло міксером до 1 хвилини. Додаєте до масла цукрову пудру і збиваєте 30 секунд. Далі даєте туди жовтки яєць і збиваєте міксером 10 секунд. Вливаєте до масла лимонний сік і знову збиваєте міксером декілька секунд. Додаєте сіль, корицю і ванілін і все перемішуєте ложкою.
Одержите ось таку суміш,
яку необхідно викласти до борошна і з цього всього сформувати тісто.
Тісто варто місити швидко і недовго, злегка досипаючи наприкінці процесу трішки пшеничного борошна, бо тісто досить липке і не дуже легко формує одну масу. А коли це вдалось - велика радість. :)
Далі ділите все тісто навпіл і, утворивши дві товсті палянички, загортаєте їх у харчову плівку і поміщаєте в холодильник на 1-2 год.
Витягуєте почергово кожен диск тіста і з допомогою качалки формуєте великий пласт тіста, з якого вирізаєте склянкою печиво. З однієї такої "палянички" має вийти орієнтовно 30 штук майбутнього печива і враховуйте, що печиво двоповерхове і поєднується джемом. В оригінальному австрійському рецепті спеклось 32 печива з тих усіх інгредієнтів, а в мене вийшло 34 печива.
В половині печива вирізаєте посередині ще якусь цікаву фігурку. Це може бути серденько, зіронька, ялиночка, ромб чи що-небудь іще на ваш розсуд. І складаєте першу порцію печива на пергаментовий папір на протвень таким чином, аби був хоча б мінімальний проміжок між печивом. Попередньо розігріваєте духову піч на 5 хвилин при температурі 180 градусів і при такій же температурі печете всяку порцію печива 10 хвилин. А коли печиво спечене, виключаєте духову піч, відкриваєте її навстіж і нехай там печиво побуде ще 5 хвилин. Опісля перекладаєте його на велику тацю, щоби воно остаточно охолонуло. І беретеся пекти наступну порцію печива.
Коли всі печива охолонули, тоді ті, що з візерунками, посипаєте зверху цукровою пудрою.
А на ті, що без візерунків, накладаєте джем. В моєму випадку це був солодкий абрикосовий джем, а ви обирайте той джем, яким вам до вподоби.
І останній акорд в процесі приготування Лінцерського печива - кладете печиво з візерунком поверх печива з джемом. І маєте різдвяні ласощі, родом з Австрії - Лінцерське печиво! Яке надзвичайно смачне, коли настоїться 4-5 годин, а тому зразу все не їжте. :) Смачного! Щасливого Різдва!
Немає коментарів:
Дописати коментар