26 липня 2020 р.

Фарширований перець

В кожної людини є улюблена, а, може, й не одна! страва. І от фарширований перець є серед моїх топ-10 найулюбленіших страв, якими залюбки погоджусь поласувати в будь-яку пору року. Але коли взимку чи навесні для цієї страви потрібно десь узяти заморожений болгарський перець чи купувати іноземний продукт, то липень, серпень і вересень - це якраз той час, коли можливо досхочу наїстись фаршированого перця! І в цьому рецепті блогу "Смаколики" віднайдете покроково описаний процес приготування фаршированого перця - так, аби він у вас стовідсотково був смачно зготовлений і сподобався тим, кому пощастить ним пригоститись!

Найкраще обирати для фарширування червоні чи оранжеві перці середнього розміру і, так би мовити, м'ясисті. Для даного рецепту фаршированого перцю вам будуть потрібні наступні інгредієнти: 12 болгарських перців, 1 цибуля (велика), 400 г мішаного м'ясного фаршу (свинина/яловичина 50/50), півлітрова банка круглого рису і 450 мл холодної води, кріп, сіль, чорний перець. А для томатної підливки, якою потім необхідно залити нафарширований перець, треба три компоненти: 30 г томатної пасти, 4 ст. л. сметани (20% жирності), і стільки холодної відфільтрованої води, щоби всі перці були покриті томатною підливкою, коли ставитимете цю страву на газову плиту. Іншими словами, кількість води залежатиме від розмірів обраних вами перців. Але спочатку слід нафарширувати перець, отож, із цього й розпочнемо.   

Спершу промиваємо теплою водою рис і закип'ячуємо у кастрюльці 450 мл холодної води.

А тоді в кип'ячену воду викладаємо промитий рис, солимо і впродовж 5 хвилин його запарюємо. 

Рис фактично увібрав у себе воду, але ще є у напів сирому вигляді, бо ж не зварений до кінця - а, власне, такий і треба для фарширування. Залишаємо той запарений рис у кастрюлі, закривши її покришкою, і беремось за чищення перців.

Коли ми гарненько промили у літеплій воді перці та очистили їх від хвостиків і насіння всередині, тоді вкидаємо їх у великий баняк з кип'ятком. Якщо перці досить величенькі, то краще їх усіх розділити на дві порції і почергово ті порції перців поміщати в баняк, аби овочі не поламались і почувались свобідно у посудині. 

В усякому разі, нехай кожен перець пробуде в кип'яченій воді 5-6 хвилин.

Опісля витягуєте їх на друшляк і хай всі перці трохи остигнуть, аби не обпікали вам пальці, коли будете наповнювати перці рисом і фаршем. 

А тим часом файненько подрібнюєте цибульку (як на фотографії нижче) і підсмажуєте її до золотистого кольору на олії.

Берете ту кількість кропу, котру вважаєте за потрібне і, добряче промивши кріп у холодній воді, дрібно його ріжете. 

Готовий фарш, аби не був надто холодний, витягуєте з холодильника, хоча це можна зробити ще на початку приготування перців до фарширування.

Вистиглий рис з кастрюльки перекладаєте у велику миску і до нього додаєте смажену цибулю.

Перемішуєте рис із цибулькою і додаєте до них м'ясний фарш, а також сіль і чорний перець. І знову все вкупі змішуєте.

А тоді ще додаєте подрібнений кріп і все разом перемішуєте - востаннє! Бо начинка для перців уже готова.

І цією рисово-м'ясною начинкою наповнюєте 12 перців.

Акуратно розташовуєте нафаршировані перці у великому баняку, щоби всі овочі мали вдосталь місця і не накладались один на одного.

Після цього готуєте томатну підливку зі сметани і томатної пасти, і холодної води, звісно.

Спершу поєднуєте томатну пасту і сметану, розмішуючи їх ложкою до утворення однорідної рідини в посудині, яку поставите на вогонь - можна й в сковорідці.  

А пізніше додаєте відфільтровану холодну воду. В цілому моя томатна підливка мала приблизно 1 л об'єму, і нею були залиті 12 перців.

І ставите посудину з перцями і томатною підливкою на газову комфорку, доводите до кипіння, а тоді скручуєте вогонь і нехай перці готуються 1,5 год. на слабкому вогні і при закритій покришці. 

В результаті, томатної підливки стане менше, а все тому, що її всотають у себе фаршировані перці, але без цього діла вони б не стали такими ароматними й апетитними! Тож коли минув час приготування перців, залишаєте їх ще на 20 хвилин, виключивши газ, але не відкривши покришки.
Таким чином, фарширований перець набуде свого остаточного і неперевершеного смаку!!!  

І прошу дуже - фарширований перець готовий до споживання! Смачного! І будьте здорові!

25 липня 2020 р.

Овочі, запечені з твердим сиром і духмяними травами

Існує велике різноманіття рецептів запечених овочів і я теж полюбляю куштувати їх різні варіації, а конкретно в цьому дописі блогу "Смаколики" прагну поділитись рецептом овочів, які запікають з потертим тверим сиром і духм'яними травами - розмарином і чебрецем, а найбільше запам'ятовується смак, певно, головного овоча цієї страви - капусти броколлі. Рецепт сподобається особливом тим, кому до вподоби не дуже сильно спечені овочі, котрі ще зберігають деяку свіжість сирих овочів. Це, так би мовити, фітнес-рецепт запечених чотирьох овочів з твердим сиром і духм'яними травами і які будуть ситною, але некалорійною стравою, попри наявність у ній сиру.  
І тут знадобляться такі інгредієнти: 500 г броколлі, 6 невеличких помідорів, 1 велика цибуля, 2 середні моркви, 100 г твердого сиру (типу "російський"), 1/2 кофейної ложки розмарину, 1/4 коф. л. чебрецю (інакше кажучи, тим'яну), дрібка солі і меленого чорного перцю до смаку. 

Найперше (і що забирає найбільше часу!) потрібно дуже ретельно помити у прохолодній воді броколлі і розділити її на суцвіття невеликого розміру, а стебло почистити від шкірки і порізати на дрібні кусочки, як на фото нижче. 

Далі треба бланшувати і суцвіття, і часточки стебла у кип'яченій посоленій воді 7 хвилин.

Водночас на сусідньому газі можна поставити інший баняк з водою і коли вона закипить, покласти туди 6 помідорчиків... 

...і після 4 хвилин перебування у кип'ятку, їх можна вийняти ложкою в яку-небудь миску.

А в той же баняк з кип'ятком замість помідорів варто помістити дві морквини й оскільки вони твердіші, то можуть побути у кастрюлі 10-12 хвилин.

Після того, як броколлі і морква побували в кип'яченій воді, витягуєте їх на друшляк і потім на тарілки, коли вони стекли і дещо вистигли. 

А вже теплі, не гарячі на дотик, помідори очищаєте від шкірки і вирізаєте місця росту коренеплоду, а далі ділите кожен овоч навпіл.


Пізніше берете цибулю й очищаєте її від лушпиння...

...і розрізаєте на 16 більш-менш рівних частин.

Опісля змащуєте дно і стінки форми для запікання малою кількістю соняшникової олії і викладаєте по черзі овочі. Спочатку цибулю:

Поверх неї кладете порізані на такі шматочки морквини (можливо й на дрібніші - це ваш вибір).

Потім рівномірно розкладаєте половинки помідорів, а опісля - капусту броколлі.

Все зверху посипаєте сіллю, чорним перцем, чебрецем і розмарином...

...і в такому-от пречудовому вигляді поміщаєте овочі в заздалегідь (5 хв. перед тим) розгріту духову піч і запікаєте їх 25 хвилин при температурі 220 градусів.

Пізніше натираєте сир на тертці з найбільшими вічками.

А коли минув перший час запікання овочів, витягуєте їх і посипаєте щедро твердим сиром і знову відправляєте в духову піч ще на 15 хвилин, при цьому температуру не змінюєте.

І тоді вже все готове! Отримуєте овочі, запечені з твердим сиром і духм'яними травами.

Смачного!

9 липня 2020 р.

Коктейль "Полуничне поле"

Коктейль з милозвучною назвою "Полуничне поле" однозначно сподобається любителям чудесної і дуже корисної ягідки - полунички, та й загалом усім, кому до вподоби випити влітку солодкі безалкогольні коктейлі з ягід. 

Цим коктейлем канадської кухні ви потішите, як чудових, жвавих і до всього довкола цікавих малюків і підлітків, так і дорослих дядечків і тітоньок. І тим більше, що сезон полуниці вже завершується в Україні, то як же на закінчення сезону не принести радість для гурманів та й не почастуватись таким поживним смаколиком?! А вперше рецепт коктейлю "Полуничне поле" мені трапився у прекрасній кулінарній книзі відомого канадського шеф-кухаря Рона Кален'юка "Основи кулінарного мистецтва", чию сторінку з рецептом і фотографією чудного оформлення даного коктейлю від шеф-кухаря можете побачити на нижній фотосвітлині. Та ще й маєте можливість відвідати особистий кулінарний блог шеф-кухаря Рона Кален'юка за наступним інтернет-посиланням http://chefk.blogspot.com 

А приготувати "Полуничне поле" вигідно не лише тим, що він супер смачний і корисний для організму, але й через те, що скоро готується, а з насолодою смакується! І для коктейлю вам потрібні такі інгредієнти: 300 г стиглої полуниці, 500 мл вершків 10% жирності, 250 мл молока 2,5% жирності (або 500 мл молока і 250 мл жирніших вершків), 80 г білого шоколаду і 60 г цукру.
Коли забажаєте оздобити коктейль так, як на фотографії з книги, то для цього візьміть іще 125 мл вершків для збивання і 4 великі свіжі полуниці, адже тоді отримаєте чотири порції коктейлю, а якщо без вершкового оформлення - три порції.

Отже, як приготувати цей коктейль? Просто! Цукор перетворюєте в цукрову пудру, а білий шоколад трете на найбільшій тертці. 

Полуницю, безумовно, гарненько вимиваєте і відрізаєте хвостики, ріжете на четвертинки і робите з неї пюре завдяки блендеру. 

А далі з'єднуєте всі складники коктейлю в одній кастрюлі: вершки, молоко, полуничне пюре, тертий шоколад і цукрову пудру. 

І добряче перемішуєте все разом, наприклад, за допомогою дерев'яної лопаточки, і ставите вашу посудину з майбутнім коктейлем на вогонь. "Полуничне поле" буде готовим, коли у всій цій полунично-молочній масі розчиниться білий шоколад і все буде злегка теплим, а станеться це приблизно через 5 хвилин. У той час не відходите від коктейлю, зате майже постійно його помішуєте. І от коли подрібнений шоколад розчинився у молоці, полуниці і вершках і поєднався з такою ж, як він солодкою, цукровою пудрою, тоді можна відставляти коктейль з вогню і розливати на порції у стакани чи якісь красиві келихи. 

Потім ставите коктейль "Полуничне поле" на 10 хвилин у холодильник і після того пригощаєте ним дорогих вашому серцю людей. А в мить смакування напоєм зможете уявляти собі, що перебуваєте десь на величезному полі, де росте багато полуниці, п'янкий аромат якої нагадує вам, що літо у розпалі і що навіть один смаколик здатен створити хороший настрій!
Смачного! І будьте здорові!

3 липня 2020 р.

Бургери по-домашньому


Попався мені до рук журнал кулінарних рецептів "Добра кухня" (за жовтень 2016 року), а там такий рецепт булочок для різноманітних бургерів, що й у фаст-фуди не треба йти: зможете приготувати чізбургер чи гамбургер, чи якийсь інший бургер прямо вдома! А якщо напечете стільки булок, то й на пікнік з близькими можна збиратись. Словом, чудесний рецепт - мною випробуваний. :) Якщо візьмете круглу, діаметром 8 см, форму для вирізання булки з тіста, то матимете 24 булочок, а якщо діаметром 10 см - то 20 булок.

І чи більших 20, а чи менших 24 булок у вас вийде, а все ж беріть для бургерних котлет 1,5 кг м'яса (або вже готового м'ясного фаршу) - на все про все, як то кажуть. Аби був точно американський варіант класичного гамбургера, то необхідно взяти яловичину і тільки! Другий важливий нюанс, аби у вас був на столі домашній американський гамбургер - котлети з яловичини треба смажити без цибулі (і без хліба, і без панурувальних сухарів, просто саме м'ясо), а натомість сиру цибулю порізати на кубики і безпосередньо наскладати на булку після котлети і перед помідором. А третій нюанс: на верхній частині булки (на місці розрізу) повинна бути намащена гірчиця, перемішана з майонезом у пропорції 1:2. І розмір салату має приблизно відповідати розміру булки! Тож коли цих усіх нюансів буде дотримано, а все решта ви виконаєте згідно нижче поданого рецепту, то зможете похвалитись справжнім гамбургером! 
Але...оскільки тих нюансів мною не було дотримано через особисті смакові вподобання, тому й назвались мої булочки зі всім смачним усередині просто - "бургери по-домашньому". Ну, і бургер з великим кучеряво-пухнастим листком салату - то так до знимкування булочка спеціально причепурилась. ;) 

А для випікання основи любих бургерів - булок - вам знадобляться наступні інгредієнти: 
800 г просіяного борошна, 32-35 г свіжих дріжджів, 2 яйця (1 безпосередньо для тіста, 1 для змащування булок перед їх випіканням), 2 ч. л. цукру, 1,5 ч. л. солі, 70 г маргарину, 450 мл молока, кунжут для посипання. І з цього всього, нагадаю, спечеться 20-24 булки. 
Спочатку потрібно розтопити маргарин на вогні, щоби був теплий, але не закипів, звичайно.

Замішуєте тісто з усіх складників, крім маргарину.

Тоді додаєте розтоплений маргарин, який уже почав і застигати...

...і знову замішуєте тісто.

В результаті тісто має бути м'яке і не прилипати до рук. Накриваєте його кухонним рушником чи чимось подібним і нехай собі так лежить у мисці до години часу. За той період воно трошки виросло, як бачите...

...і його, для власної зручності, ділите на чотири частини.  

А кожну частину тіста розкачуєте в пласт товщиною 1,5 см і вирізаєте кружальця 8 або 10 см.

З половини тіста в мене вийшло 12 булочок діаметром 8 см. І, поскладавши їх на змащений олією пергаментовий папір, залишаю цих 12 майбутніх основ для бургерів ще на 40 хвилин в теплому місці - можна й на кухні, але на іншому столі, аби не стояли під руками. А також їх потрібно знову накрити і все для того, щоби добре підійшли. Можете поскладати меншу кількість булок на протвень, наприклад, 9 штук (а не всі 12, як у мене на фото) і тоді вони матимуть більше простору кожна для росту і ліпше виростуть, але тоді ж і доведеться пекти всі булки за три заходи, а не двічі.

А змащувати збитим одним яйцем і посипати кунжутом булки треба вже прямо перед відправленням здобних виробів у духову піч, де їм необхідно пробути 15 хвилин при температурі 220 градусів (попередньо розігрівши духовку при тій самій температурі впродовж 5 хвилин).

І яке би м'ясо ви не обрали для майбутніх котлет, а все ж ліпше спершу напекти булки, а пізніше смажити котлети - в такому разі, ваш бургер стане соковитішим, коли котлети будуть тільки-но приготовлені. Форма котлет для будь-яких бургерів має бути плеската і відповідати розміру булки. А чому ці мої бургери не можна назвати американською класикою? Бо котлети були з курятини, а не з яловичини, і в них була подрібнена цибуля, зате окремо цибулі в бургері нема. 

І от коли ви посмажили котлети, то вискладуєте їх на спеціальні паперові рушники, аби лишня олія там і залишилась.

А тепер можете починати складати бургери. Їхні компоненти: булки, котлети, салат, мариновані огірки, помідори, майонез і кетчуп. Так, власне, відсутність гірчиці в цих бургерах по-домашньому і не дає їм змоги бути дійсно американцями. )))

І от коли ви розрізали булки навпіл, то смажите їх 2-3 хвилини на сухій нагрітій сковорідці, поклавши туди місцем розрізу, щоби злегка утворилась золотиста скоринка.

Низ булок змащуєте кетчупом, а верх - майонезом, як у моєму випадку, або міксом майонезу і гірчиці у пропорції 2:1, як у правдивих гамбургерах. Кому як більше смакує!

А далі на змащений кетчупом низ булки кладете ретельно вимитий листок салату.

Поверх салату гарненько вискладуєте порізані плястерка маринованих огірочків. 

Далі вмощуєте на ті огірочки свою котлетку.

А зверху неї кладете плястерко великого і стиглого червоного помідора! Нагадую, якщо ви не давали цибулю в котлету, то якраз перед помідорчиком і треба наскладати дрібно нарізану цибульку. 

А вже той синьйор-помідор накриваєте верхньою частиною булочки. І все! Одразу можете їсти цей бургер по-домашньому. Смачного!

І будьте здорові!