В кожної людини є улюблена, а, може, й не одна! страва. І от фарширований перець є серед моїх топ-10 найулюбленіших страв, якими залюбки погоджусь поласувати в будь-яку пору року. Але коли взимку чи навесні для цієї страви потрібно десь узяти заморожений болгарський перець чи купувати іноземний продукт, то липень, серпень і вересень - це якраз той час, коли можливо досхочу наїстись фаршированого перця! І в цьому рецепті блогу "Смаколики" віднайдете покроково описаний процес приготування фаршированого перця - так, аби він у вас стовідсотково був смачно зготовлений і сподобався тим, кому пощастить ним пригоститись!
Найкраще обирати для фарширування червоні чи оранжеві перці середнього розміру і, так би мовити, м'ясисті. Для даного рецепту фаршированого перцю вам будуть потрібні наступні інгредієнти: 12 болгарських перців, 1 цибуля (велика), 400 г мішаного м'ясного фаршу (свинина/яловичина 50/50), півлітрова банка круглого рису і 450 мл холодної води, кріп, сіль, чорний перець. А для томатної підливки, якою потім необхідно залити нафарширований перець, треба три компоненти: 30 г томатної пасти, 4 ст. л. сметани (20% жирності), і стільки холодної відфільтрованої води, щоби всі перці були покриті томатною підливкою, коли ставитимете цю страву на газову плиту. Іншими словами, кількість води залежатиме від розмірів обраних вами перців. Але спочатку слід нафарширувати перець, отож, із цього й розпочнемо.
Спершу промиваємо теплою водою рис і закип'ячуємо у кастрюльці 450 мл холодної води.
А тоді в кип'ячену воду викладаємо промитий рис, солимо і впродовж 5 хвилин його запарюємо.
Рис фактично увібрав у себе воду, але ще є у напів сирому вигляді, бо ж не зварений до кінця - а, власне, такий і треба для фарширування. Залишаємо той запарений рис у кастрюлі, закривши її покришкою, і беремось за чищення перців.
Коли ми гарненько промили у літеплій воді перці та очистили їх від хвостиків і насіння всередині, тоді вкидаємо їх у великий баняк з кип'ятком. Якщо перці досить величенькі, то краще їх усіх розділити на дві порції і почергово ті порції перців поміщати в баняк, аби овочі не поламались і почувались свобідно у посудині.
В усякому разі, нехай кожен перець пробуде в кип'яченій воді 5-6 хвилин.
Опісля витягуєте їх на друшляк і хай всі перці трохи остигнуть, аби не обпікали вам пальці, коли будете наповнювати перці рисом і фаршем.
А тим часом файненько подрібнюєте цибульку (як на фотографії нижче) і підсмажуєте її до золотистого кольору на олії.
Берете ту кількість кропу, котру вважаєте за потрібне і, добряче промивши кріп у холодній воді, дрібно його ріжете.
Готовий фарш, аби не був надто холодний, витягуєте з холодильника, хоча це можна зробити ще на початку приготування перців до фарширування.
Вистиглий рис з кастрюльки перекладаєте у велику миску і до нього додаєте смажену цибулю.
Перемішуєте рис із цибулькою і додаєте до них м'ясний фарш, а також сіль і чорний перець. І знову все вкупі змішуєте.
А тоді ще додаєте подрібнений кріп і все разом перемішуєте - востаннє! Бо начинка для перців уже готова.
І цією рисово-м'ясною начинкою наповнюєте 12 перців.
Акуратно розташовуєте нафаршировані перці у великому баняку, щоби всі овочі мали вдосталь місця і не накладались один на одного.
Після цього готуєте томатну підливку зі сметани і томатної пасти, і холодної води, звісно.
Спершу поєднуєте томатну пасту і сметану, розмішуючи їх ложкою до утворення однорідної рідини в посудині, яку поставите на вогонь - можна й в сковорідці.
А пізніше додаєте відфільтровану холодну воду. В цілому моя томатна підливка мала приблизно 1 л об'єму, і нею були залиті 12 перців.
І ставите посудину з перцями і томатною підливкою на газову комфорку, доводите до кипіння, а тоді скручуєте вогонь і нехай перці готуються 1,5 год. на слабкому вогні і при закритій покришці.
В результаті, томатної підливки стане менше, а все тому, що її всотають у себе фаршировані перці, але без цього діла вони б не стали такими ароматними й апетитними! Тож коли минув час приготування перців, залишаєте їх ще на 20 хвилин, виключивши газ, але не відкривши покришки.
Таким чином, фарширований перець набуде свого остаточного і неперевершеного смаку!!!
Таким чином, фарширований перець набуде свого остаточного і неперевершеного смаку!!!
І прошу дуже - фарширований перець готовий до споживання! Смачного! І будьте здорові!