Сьогодні до вашої уваги пропоную неперевершену і, напевно, мою найулюбленішу страву італійської кухні, яку просто не змогла не навчитись готувати, а зараз і з вами хочу поділитись її рецептом. Пані і панове, це лазанья!!! В Україні вона, мабуть, менше відома за піццу, проте якщо ви її зготуєте хоча б один раз, то гарантую, що будете роздумувати "А коли ж приготувати наступну лазанью і з якою начинкою?", як різатимете останній шматочок цієї італійської другої страви. А начинки в лазаньї бувають дійсно дуже різноманітні - це і гриби, шпинат, спаржа, горох, фасоля, курка, кролик, ягня, ковбаски, молюски фасоларі, лосось, гарбуз, баклажани, кабачки, крем з рікотти, і навіть фісташки, а то й такий супермікс, як поєднання кальмарів, раків, жаб і восьминогів! Словом, до вибору до кольору, і щоразу можна вигадувати до столу нову лазанью, щоби здивувати рідних. Але пасує презентувати вам цю гостю зі сонячної Італії в її класичному вигляді. Й оскільки найбільшої популярності лазанья набула в італійському регіоні Емілья-Романья, зокрема, в його центрі, місті Болонья, тому і класична лазанья робиться з м'ясним соусом, який називають "Болоньєзе".
Крім цього соусу "Болоньєзе", ще потрібно зготувати молочний соус "Бешамель" і мати під рукою твердий сир, бажано пармезан, соняшникову олію і, власне, листки лазаньї. Пачку з листками лазаньї ви знайдете в будь-якому магазині італійських продуктів, яких є тепер вдосталь в Україні, або ж у великому супермаркеті.
А безпосередньо для соусу "Болоньєзе" вам знадобляться такі інгредієнти:
500 г м'ясного фаршу (ліпше брати мішаний - свинина і яловичина в пропорції 50/50, хоча можна і 100% свинячий фарш - в такому разі страва буде жирніша), 250 мл томатної пасти, 250 мл червоного сухого вина, 1 цибуля, 1 селера,1 морква, спеції до смаку.
І спосіб приготування "Болоньєзе" такий. Спершу ріжемо цибулю на маленькі квадратики і тремо моркву і селеру на великій тертці. Далі це все разом треба підсмажити на олії впродовж 20 хвилин, почергово кидаючи на розігріту олію в послідовності цибуля-морква-селера. Потім до цієї суміші додаємо м'ясний фарш і спеції і готуємо 40 хвилин на невеликому вогні. Опісля доливаємо туди червоне вино і тушкуємо "Болоньєзе" ще 30 хвилин. А наприкінці даємо і томатну пасту. Загальний час приготування соусу "Болоньєзе" у вас має вийти майже 2 години й обов'язково на малому вогні. І найкраще зробити соус "Болоньєзе" напередодні ввечері, а соус "Бешамель", як і цілу страву - на наступний день.
Ну, а для соусу "Бешамель" необхідно ось такі інгредієнти:
500 мл молока, 50 г масла, 50 г борошна, 1 ч. л. мускатного горіха (в порошку), трішки солі і чорного перцю.
"Бешамель" треба зготувати наступним чином. Розтоплюємо на пательні масло й акуратно підсмажуємо на ньому борошно до золотистого кольору, постійно його помішуючи, щоби не пристало до дна пательні. Далі вливаємо молоко і перемішуємо, доводимо на маленькому вогні одержану суміш до кипіння, а коли закипить, тоді додаємо сіль, чорний перець і мускатний горіх і готуємо соус іще буквально 2 хвилини, весь час його мішаючи. Після того відставляєте "Бешамель" у якесь прохолодне місце, наприклад, у комору, але точно не в холодильник!, і нехай соус остигне впродовж 15-20 хвилин - щоби був теплий, а не гарячий.
А ви за цей час якраз потрете 250 г твердого сиру на найбільшій тертці і витягнете з упаковки потрібну кількість листків лазаньї на одну страву, в моєму випадку, це 9 листків. І на фотографії нижче ви можете побачити всі чотири складники лазаньї: "Болоньєзе" в сковорідці, "Бешамель" у літровому горнятку, а на тарілках - потертий сир і розкладені листки лазаньї:
А в якій послідовності слід викладати ці складники у формі, в якій буде випікатись лазанья в духовій печі? До речі, для цього діла, вважаю, найліпше підходить яка-небудь скляна, термостійка і глибока посудина. Отже, спочатку варто рівномірно викласти 1/4 м'ясного соусу "Болоньєзе", як на нижній фотографії:
Пізніше накрити цей соус трьома листками лазаньї:
А поверх листків потрібно намастити 1/3 соусу "Бешамель", який має бути густим і тягучим:
Після "Бешамелю" - ще 1/4 "Болоньєзе":
А зверху м'ясного фаршу - 1/3 тертого сиру:
Далі кладемо на сир інші 3 листки лазаньї і начинку у такій самій послідовності: 1/3 "Бешамелю"- 1/4 "Болоньєзе"- 1/3 потертого сиру, а опісля - останні 3 листки лазаньї:
І потім ще раз мастимо листки з тіста поєднанням того, що лишилось від соусів "Болоньєзе" і Бешамель" та посипаємо 1/3 натертого сиру. У такому вигляді лазанья вже може помандрувати на 40 хвилин у розігріту духову піч, аби випікатись там при температурі 180 градусів.
Безперечно, ви можете зробити свою страву у меншій посудині, або приготувати більше м'ясного і молочного соусу, дотримуючись пропорцій інгредієнтів, і взяти більше листків лазаньї відповідно - тоді ваша лазанья матиме більше поверхів. :) Але мені вже звиклося саме до такого варіанту класичної лазаньї (з трьома поверхами листків), яка з'їдається швидкими темпами і надовго в хаті не залишається - надзвичайна смачна! Отака вона - запечена і дуже апетитна лазанья:
А в розрізі ще привабливіша :) Кому шматок лазаньї?
Немає коментарів:
Дописати коментар