Пишу відразу на початку: цей пляцок дуже смачний і його неодмінно захочеться спекти ще раз, але тут знайдете лише один з варіантів пляцка "Циганська дорога", а його рецептів мені зустрічалось багато і всяких-різних у кулінарних виданнях і на інтернет-ресурсах. І даний рецепт було взято з львівського кулінарного журналу "Рецепти господині" (за липень 2012 року) і хоч дотримано всі пропорції необхідних складників і покрокове приготування тіста і крему, але все ж оформлення вийшло інакше - моє. 😊 А яке ж було в журналі і як, власне, спекти таку двоколірну красиву "Циганську дорогу"? Про це дізнаєтесь, як прочитаєте далі. 👇
Найперше, звісно, треба замісити тісто. А з яких інгредієнтів? А з таких: 1,5 скл. борошна (об'єм склянки - 250 мл), 1 скл. цукру, 8 ст. л. молока, 2 яйця, 3 ст. л. какао, розпушувач тіста, 1 ч. л. амонію.
І ці всі інгредієнти, крім какао, змішуєте разом у досить глибокій мисці.
І ділите ще поки рідке тісто на дві частини. Це зручно зробити столовою ложкою, адже в одній частині має бути на 2-3 ложки менше, ніж в другій.
А чому? Бо там де, менше, необхідно додати 3 столові ложки какао.
І тоді перемішуєте вміст обох частин тіста, котрі стануть двома коржами у недалекому майбутньому. До словами, і в сирому, і в спеченому вигляді ці два коржі різні за консистенцією, але так і має бути.
Отож, розігріваєте духову піч на 5 хвилин, а далі випікаєте світлий корж 30 хвилин при температурі 180 градусів і відразу опісля - темний корж при тій самій температурі, але 20 хвилин, застеливши бритванку пергаментовим папером і змастивши його маргарином.
Коли обидва коржі будуть спечені й охолоджені до кімнатної температури, то розрізаєте їх на більш-менш рівні смужки.
І тут якраз і є розгадка загадки, а яке ж було оформлення пляцка "Циганська дорога" у первісному рецепті. А таке, як на фото нижче: авторка рецепту поділила кожен корж на три смужки і скручувала їх спіраллю від центру, не забуваючи при цьому намащувати всі смужки кремом. А в моїй версії коричневе і жовте тісто поділене на вісім смужок і вони по-іншому подружились з допомогою солоденького крему.
І для крему вам знадобляться наступні інгредієнти: 1 вершковий пудинг, 2 скл. молока (500 мл), 300 г масла, 200 г цукрової пудри. На нижній фотографії можна побачити лишень пачку пудингу і молоко, на якому цей пудинг і потрібно зварити згідно інструкції.
Ліпше брати щойно кип'ячене або дуже гаряче молоко - так пудинг швидше звариться. І коли розчиняєте його у 2-3 ст.л. молока, то потім вливаєте вже в розчиненому вигляді у решту молока.
І це все вкупі доводите до кипіння, і помішуєте ще 2 хвилини, щоби зварений пудинг побулькав собі на газовій плиті.
А пізніше зварений пудинг з'єднуєте з іншими потрібними компонентами крему: з маслом і цукровою пудрою.
Задля власної зручності, перемішуєте спочатку ложкою ці три компоненти до приблизно однорідного вигляду.
Опісля збиваєте пудру, масло і пудинг міксером до стану крему.
І тут же можете намащувати готовим кремом ваші смужки, бо крем необов'язково ставити в холодильник. У моїй версії смужки тіста - по черзі світле і темне - немовби прилипали один до одного і викладались на бритванку, застелену пергаментом. Зазначу, що варто намащувати по одній, максимум по дві смужки, а далі ставити їх на протвінь, бо всі смужки в руках не втримаєте.
Отак: намастили одну смужку кремом і приліпили її до попередньої.
І от що з цього вийшло: ось такий коричнево-жовтий пляцок з білим кремом, якого, звичайно, треба ще й залишити на намащування зверху і по боках.
Тож файненько покриваєте кремом верх і бічні сторони пляцка.
Й отримуєте зовсім нестандартну версію пляцка "Циганська дорога".
А для остаточного декорування берете плитку чорного шоколаду і пачку кокосової стружки.
І почергово вкриваєте крем то стружкою, то потертим шоколадом. Даєте пляцку добряче побувати в прохолодній коморі чи холодильнику, а бажано - цілу ніч, і на ранок матимете прекрасний десерт не лише на вигляд, але й на смак.
Смачного! І будьте здоровенькі!
Немає коментарів:
Дописати коментар