Один з найулюбленіших для багатьох людей, знаменитий торт "Празький" у детальному покрокому описі знайдете прямісінько тут - в блозі "Смаколики". "Празький" - немов кулінарна класика серед десертів в Україні - важко віднайти когось, хто би про нього не чув і хоч би один раз не куштував цей вишуканий торт. І коли ви шукаєте перевірений рецепт "Празького", то ви зараз перебуваєте саме там, де треба. ;)
А щоби торт "Празький" вийшов люксично, то вам знадобляться наступні інгредієнти на тісто: 1 банка згущеного молока, 2 яйця, 1 скл. борошна, 3 ст.л. какао-порошку, 1 ст.л. оцту, 1 ч.л. соди.
Ці всі компоненти легко разом змішуються і одержите таку-ось рідку масу кольору какао.
А з неї потрібно спекти два коржі. І зручніше розділити її відразу навпіл, і мати два спечених коржі у прямокутній формі для випікання, ніж один готовий корж потім розрізати. А пекти кожен корж треба 30 хвилин при температурі 150 градусів (попередньо розігрівши духову піч на 5 хвилин при цій температурі).
Необхідний час минув і вуаля - отримуєте два коржі для "Празького", які залишаєте, аби вистигли, а самі приступаєте до створення заварного крему з какао-порошком - напевно, найскладнішої частини у процесі готування Празького торта.
А які ж інгредієнти мусите взяти на крем? Розкажу поетапно. Спочатку: 1 скл. молока (250 мл), 2 ст.л. просіяного борошна, 1 яйце.
І змішуєте вручну вінчиком з міксера борошно з яйцем і з 3 ч.л. молока у якомусь малому горнятку, а далі це збиваєте вінчиком, уже ввімкнувши міксер.
Молоко (те, що у великому горнятку) майже доводите на газовій плиті до кипіння і вливаєте в нього борошняно-яєчну суміш (з малого горня), і ретельно це разом перемішуєте. Все вкупі фактично заварюється, як крохмаль за наступною технікою.
Всю суміш розмішуєте ложкою на вогні і пильнуєте, аби нічого не приставало до дна і стінок посудини і щоби не утворювалось ані грудочок всередині, ані кірочки зверху. А для цього слід, як мінімум, 4 рази відставляти її з вогню на якусь підставку і збивати міксером, опісля повертаючи знову на плиту.
І коли вже відчуваєте ложкою, що суміш практично однорідна, то знімаєте з газової плити, лишаєте її остуджуватись, час од часу помішуючи, щоби знову ж таки не було ні кірочки, ні єдиної грудочки. Це ви одержали першу складову заварного крему - борошняну.
А далі конче необхідно взяти ще такі інгредієнти на крем для його другої складової - какао-масляно-цукрової. Отож, берете 150 г вершкового масла, 2 ст.л. какао-порошку та 1 скл. цукру (об'єм моєї склянки - 250 мл)
Для вашої зручності, можете спершу розмішати ці три складники ложкою...
...аж після того все збити за допомогою міксера.
Пізніше сюди додавайте по столовій ложці остиглу борошняну складову крему і щоразу збивайте все заразом міксером. По суті вам доведеться збивати 5-6 раз, додаючи отак по ложці у масляно-какао-цукрову суміш і поступово збільшуючи масу всього крему.
Але! Зате матимете такий крем, як має бути! І залишаєте його на 10 хв. десь у прохолодному місці (однак не в холодильнику і вже точно не в морозильній камері :) ), а за той час готуєте маленьке горняточко міцної чорної кави для просочування коржів (в моєму варіанті йде 2 ч.л. кави і 2 ч.л. цукру, але то, звісно, питання смаку і хто яку любить каву: чи міцнішу, чи слабшу).
І коли ви просочили остудженою кавою коржі, можете сміло і вправно мастити їх кремом.
Один поверх:
Другий поверх торта:
І майже готовий Празький торт, але ще чогось таки бракує. Хіба ні? Так точно! Ще мусить бути шоколадна помадка поверх другого коржа, намащеного кремом. І для помадки треба взяти ці два інгредієнти: чорний шоколад і вершкове масло у пропорціях 2/3 і 1/3 від маси помадки.
Шоколад і масло розтоплюєте або на газовій плиті, помішуючи ложкою, або в мікрохвильовій печі (тривалістю 2 хв. на середньо-високому режимі) - як вам більше подобається. Ну, і прошу дуже - отримуєте чудесну шоколадну помадку, без якої Празький торт був би, як авто без одного колеса - не вирушить у дорогу. Так і без цього завершального акорду торт був би не справжнім "Празьким". :)
Зачекавши 10 хвилин, аби помадка стала не така гаряча, як тільки-но знята з вогню, мастите нею верх і боки торта. І ще навіть можете позначити спеціальними фігурками якісь гарні сердечка на поверхні шоколадної помадки: щоби не було ніяких сумнівів - торт приготовлено з любов'ю!
І лишень тоді, коли помадка остаточно загусла, можливо частувати всіх ласунів і любителів десертів, вкраявши їм шматочок Празького тортика. А його краще приготувати все ж звечора або пригощати готовим тортом після 3-4 годин настоювання на холоді.
Смачного! І будьте здорові!
Немає коментарів:
Дописати коментар