13 грудня 2018 р.

Підливка з печериць

Грибна підливка - це чудове доповнення до будь-якого гарніру: картоплі-пюре, звареної гречки чи рису. А спробуйте, як смакують з грибною підливкою деруни, і, можливо, вони вам сподобаються навіть більше, ніж у поєднанні зі сметаною. Але головне, що та підливка готується просто!
І в цьому дописі ви дізнаєтесь, як зготувати підливку з грибів, котрі можна придбати на ринку в будь-яку пору року, а це - печериці (або шампіньйони, кому яка назва більше до вподоби).         

Тож для приготування підливки з печериць я взяла наступні інгредієнти:
600 г печериць, 1 велика цибулина, 2 ст. л. (повні) борошна, 1 ст. л. ( з чубком) масла, 2 ст. л. сметани, 400 мл води, сіль, чорний перець, соняшникова олія. 

Отже, беремо печериці, миємо їх і чистимо їхні шапинки і ніжки від лушпиння.

І ріжемо грибочки на невеличкі кусочки.

Так само файненько ріжемо на дрібні кубики цибулю.

І після того підсмажуємо цибульку на олії до золотистого кольору.

А тоді до цибулевої компанії вкидаємо порізані шампіньйончики. Солимо і перчимо гриби і смажимо на малому вогні 30 хвилин, не забуваючи помішувати їх час від часу і підливати потроху води, коли вони починають приставати до дна сковорідки.   

За той час тушкування грибів, можемо приготувати борошняну кашку, яку пізніше влиємо в грибочки. І для цього треба підсмажити борошно на маслі, а робиться це за наступною технікою. Розтоплюємо масло на якійсь тонкій пательні (бо так швидше) і сипемо зверху борошно, і постійно помішуємо те борошно пласкою поверхнею ложки - воно має ніби ковзати по маслі, формуючи кашку.    

І в результаті повинна вийти така-ось борошняна кашка, а весь процес її приготуванн має зайняти 3 хвилини. Потім чекаємо, щоби те борошно охололо - приблизно 10 хвилин.

А щоб не гаяти намарно часу, повертаємось до печериць і вливаємо в них сметанку, з якою вони мають тушкуватись якраз 10 хвилин й опісля набути такого-от вигляду:

Пізніше в холодне борошно поступово і потрішки вливаємо воду (ті 400 мл з переліку інгредієнтів) і розмішуємо пласкою поверхнею ложки борошняну кашку у тій воді, таким чином, аби вийшла однорідна і без грудок, тепер уже рідка кашка з борошна, приблизно ось така: 

І після того, як печерички потушкувались зі сметанкою, вливаємо до них оту борошняну кашку. Коли страва закипіла, тушкуємо її на слабкому вогні ще 5 хвилин і все - підливка з печериць готова для споживання. :)   

Цю грибну підливку я готувала спеціально до дерунів з твердим сиром, базиліком і кропом, рецепт яких можете знайти отут і, мені здається так відверто, що ці дві страви ну дуже вдало доповнюють одна одну. Попробуйте їх поєднати і ви! Смачного!

Деруни з твердим сиром, базиліком і кропом

Це, мабуть, одна з найпоширеніших і найвідоміших страв української кухні, яка швидко готується і багатьма люблена - деруни! І, безперечно, найсмачніші дерунчики - ті, які щойно приготовлені. А якщо до традиційного рецепту дерунів з картоплі додати ще й твердого сиру, базиліку і кропу , то вийде щось неймовірно смачне!        

Отож, мій святковий варіант дерунів такий. 
Інгредієнти: 
1 кг картоплі, 2 ст. л. борошна, 2 ч. л. сметани, 2 яйця, 100 г твердого сиру, 1 цибуля, сіль, чорний перець, базилік, кріп.

На нижній фотографії можна побачити всі складники. Картоплини в мене були великі і заважили разом 1,2 кг, тому й твердого сиру я взяла трішки більше - 130 г, зате цибуля була середнього розміру. Листочків базиліку взяла небагато, позаяк це дуже ароматна зелень, тож 20 г на один раз приготування буде цілком достатньо. А от кріп був заморожений і вже подріблений, тому набрала його 3 чайними ложками для майбутніх дерунів.   

Помивши і почистивши основу страви - картоплю, далі її треба або потерти на найдрібнішій тертці, або ж подрібнити в комбайні. І відразу після того, як подрібнили картоплю, до неї варто додати сметану - щоби не темніла, поки ми не потремо цибулю і сир на тій же найменшій тертці.   

Потім перемішуємо картоплю зі сметаною і додаємо потерту цибульку.

Знову все перемішуємо і всипаємо тертий твердий сир.

Перемішавши все, опісля збиваємо два яйця.

Розчинивши в тій масі яйця, досипаємо в неї борошна.

І ще раз перемішуємо, солимо і перчимо.

А наприкінці даємо подріблений базилік і кріп.

І востаннє перемішуємо всі інгредієнти. Одержуємо отаку масу, з якої смажитимемо деруни.

Набираємо ложкою цю масу та формуємо дерунчики так, аби вони були і не великі, і не малі, приблизно однакового розміру, і смажимо їх з обох боків на розігрітій пательні, в яку раніше влили соняшникову олію і яка теж уже мала добре нагрітись.  

Після смаження кожен дерун слід викласти на паперові рушники, щоби стекла лишня олія, а пізніше поскладати всі деруни у якусь миску (чи іншу посудину).

Наостанок можу лише запевнити, що порція таких ароматних і пікантних дерунів з твердим сиром, кропом і базиліком з'їдається майже моментально і неодмінно захочеться добавки. :)

А особливо якщо ви зготуєте до цих дерунчиків яку-небудь грибну підливку, наприклад, з печериць. Її рецепт - наступний у блозі "Смаколики"

9 грудня 2018 р.

Печені яблучка

Існує багато рецептів печених яблучок - цієї простої, ситної і дуже корисної страви. І переконана, що кожна українська господиня має свій варіант, як їх приготувати! А я ж нині
пропоную вам отаку десертну версію яблук, запечених у духовій печі - з грецькими горішками, родзинками, корицею, цукром і мускатним горіхом, политі зверху розтопленим маслом і лимонним соком. Такі печені яблучка можна подавати на стіл як окремий десерт, який особливо смакуватиме з кулькою білого морозива пломбір... Ням-ням. :)

То як же зготувати ці чудо-яблучка? Найголовніша рекомендація - брати великі, солодкі (або кисло-солодкі) яблука, наприклад, сорт "Gold".      

І для приготування 4 великих печених яблук потрібні наступні інгредієнти:
4 яблука, 100 г родзинок, 50 г грецьких горіхів, 2 ст. л. цукру, 1 ч. л. кориці, 0,5 ч. л. мускатного горіха (в порошку), 2 ч. л. масла, 2 ч. л. лимонного соку, 3 ст. л. води.

Спочатку необхідно помити яблука в холодній воді і ретельно вирізати по центру всю середину, аби не було ніяких кісточок, але обережно, щоби не продзюравити яблуко наскрізь і щоби начинка потім не вийшла назовні - бо ж її треба з'їсти! ;)

Далі січемо на дрібні кусочки наші горіхи:

І в невеличку, але глибоку миску всипаємо подрібнені горішки, помиті родзинки, цукор, корицю і порошок мускатного горіха:

Все гарненько перемішуємо й отримуємо начинку для яблук:

І цю начинку щедро запаковуємо в яблучка:

Пізніше розтоплюємо вершкове масло і поливаємо ним кожне яблуко, а 2 хвилини опісля, коли масло проникло всередину фруктів, поливаємо їх зверху лимонним соком:

Наливаємо воду в посудину, в якій будуть запікатись яблука - для того, щоби їхній низ раптом не підгорів. У моєму випадку посудина була великою і глибокою емальованою мискою, хоча в ідеалі, мабуть, варто взяти якусь вогнестійку форму для запікання з кришкою. ))) Зате накрила яблучка прозорим рукавом для запікання і, таким чином, могла бачити через дверцята духової печі, як вони печуться.

А там вони повинні пектись 35 хвилин (і 20 хвилин, якщо захочете приготувати цю страву в мікрохвильовій печі) при температурі 190 градусів:

Витягуємо з печі і вуаля - маємо такого яблучного красеня, багатого на вітаміни і поживні елементи для здоров'я кожного.