5 травня 2020 р.

Торт "Вишнева хатка"

День Львова, який завжди святкується у першу неділю травня, а святкування тривають кілька днів і поєднують в собі всілякі святкові заходи та імпрези в різних локаціях міста, цього року минув без помпезних урочистостей і концертів. Адже ситуація на планеті Земля цьогоріч абсолютно непередбачувана у зв'язку з, мабуть, усім відомою причиною. Проте карантинні обмеження і скасування різних громадських подій - це ще не привід скасовувати нагоду для створення святкового настрою і приготування якогось смаколика! Й оскільки День міста Лева - то дуже гарна нагода, тож і смаколик вартувало приготувати відповідний - торт. А якщо конкретніше, торт "Вишнева хатка", який є досить популярний в Україні і під іншими назвами, зокрема, "Дрова під снігом".
І цією своєю "Вишневою хаткою" вітаю Львів і всіх львів'ян та гостей міста з 764-літтям княжого граду! Міста, яке вже вельми багато-чого побачило на своєму віку, і кожен його мур старих будинків, і кожна його бруківка на старовинних вуличках може переповісти і про важливі історичні події, що тут відбувались, і про відомих гостей і відвідувачів різноманітних закладів, і про перипетії особистого життя мешканців, додаючи до своїх розповідей і те, що підслухано, але не написано істориками у книжках. Треба тільки стишити ходу і прислухатись до кам'яних левів, яких є чимало на львівських спорудах, чи до скульптур атлантів, які надійно підпирають львівські балкони, або ж до барельєфів вельмож і панянок на будівлях і зануритись у львівську атмосферу... З днем народження, рідний Львове! Будь успішним і процвітаючим у різних галузях містом, яке буде гостинним, привітним і комфортним для проживання і перебування місцем як для його жителів, так і його відвідувачів! Файно розвивайся, створюй нові цікаві і захоплюючі місцини, але й шанобливо реставровуй і дбай про пам'ятки старовини! Люблю Львів, що тут ще казати. Бо Львів - то є Львів: один раз тут побували і вже закохались у нього.

Безумовно, Львів має безліч легенд і вражаючих історій, які можна розказувати годинами. Проте! Цей блог - кулінарний і треба ж не забути мені написати тут головне - рецепт торта "Вишнева хатка". )))
Отож, які компоненти входять до складу тіста "Вишневої хатки"? А такі.
Інгредієнти для тіста: 400 г маргарину, 500 г борошна, 1 скл. (250 мл) сметани 20% і жирного кефіру у пропорції 50/50, 2 яєчних жовтки. 

І спочатку розтоплюємо маргарин на слабкому вогні, щоби став літеплим і було легше замісити тісто, і з'єднуємо маргарин разом з борошном, жовтками і сметанно-кефірною масою. Місимо й отримуємо тісто!

А замішане тісто ставимо на 2 години в холодильник. 

Далі ділимо тісто навпіл і з однієї половини тіста робимо першу порцію трубочок, з яких потім формуватимемо торт.

І також відціджуємо консервовані вишні на друшляку. Сік з-під вишень можливо буде використати, як чудовий напій, поєднуючи його з водою. А от самі вишеньки нам якраз і потрібні для начинки трубочок  "Вишневої хатки". 

А тим часом тісто розкатуємо в прямокутник з розмірами 35х26 см. 

І ділимо цей прямокутник з тіста на 7 частин.

Кожну з частин щедро вкриваємо вишнями.

А ті вишенькі посипаємо теж доволі щедро цукром.

Опісля згортаємо наповнені вишнями частини тіста в трубочки, щільно зчіпляючи зверху краї тіста один з одним. І змащуємо трубочки яєчними білками, збитими вилкою - для цього діла можна використати кусок вати чи тампон для зняття макіяжу.


Пізніше обережно переносимо сформовані 7 трубочок на бритванку, вкриту пергаментом, який заздалегідь змащено маргарином. І відправляємо їх випікатись при температурі 160 градусів 40 хвилин у духову піч.

А для сметанкового крему  беремо все ті ж інгредієнти, що й для крему бісквітного торта, а саме, 1 упак. вершкового масла, 1 упак. 20% сметани й 1 скл. цукру (250 мл) та ідентично, як для бісквіта, готуємо крем. Коротко кажучи, цукор перетворюємо на цукрову пудру і збиваємо з відцідженою сметаною, куди потім по ложці додаємо окремо збите масло і все вкупі знову збивається. 

Приготовлений сметанковий крем ставимо на 30 хвилин-годину в холодильник чи прохолодну комору.

І повертаємось до трубочок, яких не забираємо з бритванки, а даємо їм остигнути на місці. Якщо трубочки трошки розійшлись по місцю зчіплення тіста, як у мене, - то це не біда, бо всі щілинки гарно закриються сметанковим кремом. ;) 

А, забравши пергаментовий папір з форми для випікання і приготувавши чорну солодку каву, змочуємо нею трубочки з вишнями (можна руками, а можна з допомогою ватки) і через 10 хвилин опісля відкладаємо їх на якусь тверду суху поверхню, наприклад, велику дерев'яну дошку. А за той період аналогічно приготуємо наступні 7 трубочок з другої половини тіста, яке чекало свого часу тут же на столі. 

І коли вже спечемо всі необхідні для торта 14 трубочок, то зможемо сформувати нашу вишневу хатку, яка матиме 4 поверхи, кожен з яких потрібно покрити кремом. Отже, "фундамент" хатини складається з 5 трубочок.   

Далі кладемо 4 трубочки, які неодмінно змащуємо кремом.

На третьому поверсі кладемо три трубочки, які добренько накриваємо кремом.

А на останній поверх залишились дві трубочки, котрі покриваємо кремом і дивимось, чи з усібіч торт, немов справжня хатинка, має свою білу кремову покрівлю, яку для краси ще варто притрусити потертим молочним шоколадом. От який "фасад" вийшов у хатиноньки!

І так торт "Вишнева хатка" виглядає збоку!

А це чудесний вигляд торта у розрізі! Хіба ж не краса?

Хто за те, аби поласувати шматочком "Вишневої хатки"? :)

І будьте здорові!